KPS odrobił zaległości

Siatkarze z Siedlec pokonali po wyrównanym boju Siatkarza Wieluń.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu za komplet punktów KPS stanął przed dwumeczowym wyzwaniem z zespołami z czołówki tabeli. Pierwszym rywalem na rozkładzie był spadkowicz z PlusLigi – Siatkarz Wieluń.
Był to typowy mecz walki. Świetne otwarcie spotkania mieli gospodarze, którzy do prawie połowy drugiego seta rządzili na parkiecie. Poprawa zagrywki w szeregach siedlczan i realizacja założeń taktycznych pozwoliły wygrać drugą i trzecią partię. Szansa na komplet punktów pojawił się w czwartym secie, gdy KPS prowadził 19:17 i miał kontrę w górze. Siedlczanie nie wykorzystali tej akcji i popełnili kilka błędów własnych, co doprowadziło do tie-breaka. W ostatniej partii siedlczanie zagrali pewnie i skutecznie, a po meczu mogli dopisać dwa punkty do swojego dorobku.
KPS nie wraca do domu, tylko szykuje się poza Siedlcami na mecz w Nysie, gdzie w sobotę zmierzy się z mocarnym liderem – Stalą.

23.02.12, 18:00 – Wieluń
I liga: Siatkarz Wieluń – KPS Jadar Siedlce 2:3 (25:21, 22:25, 21:25, 25:21, 11:15)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 10. Łukasz Makowski, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński oraz 8. Damian Kaniowski (libero) i 1. Wojciech Ranecki, 4. Mateusz Mędrzyk, 15. Igor Walczykowski.