Stal nie do złamania

KPS Siedlce bezdyskusyjnie przegrał w Nysie ze Stalą.

Siatkarze z Siedlec i cały sztab zespołu zdawał sobie sprawę, przed jakim ciężkim zadaniem stanął KPS w meczu w Nysie. Mimo klasy i wyników Stali w całym sezonie siedlczanie nie mieli się czego wstydzić. KPS przegrał w rundzie rewanżowej tylko jeden mecz, a w tabeli drugiej rundy ustępował tylko rywalowi z 20 kolejki.
Mecz zaczął się nieźle dla siedlczan, bowiem od prowadzenia 2:0 i 3:1, jednak były to jedyne momenty z przewagą punktową KPS w pierwszym secie. Gospodarze wyszli na prowadzenie 4:3 i od tego momentu stopniowo powiększali przewagę i pewnie wygrali partię do 19. Druga odsłona zaczęła się od niewielkiej przewagi Stal, którą KPS zniwelował i doprowadził do remisu 12:12. Od tego momentu stało się coś nieprawdopodobnego. Siedlczanie zdobyli 4 punkty, a gospodarze… 13! Stal zdobyła ostatnich 7 punktów bez strat własnych i wygrała 25:16. Trzeci set i ta sama historia, a w zasadzie jej brak. Zespół z Nysy grał z werwą i na dużym luzie, wygrał seta oraz cały mecz za 3 punkty.
Zespół z Siedlec przegrał drugi raz w rundzie rewanżowej. Stal udowodniła, że gra w innej lidze niż reszta zespołów i nie dała szans siatkarzom z Siedlec. Siatkarze z Nysy zapewnili sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

25.02.12, 18:00 – Nysa
I liga: Stal Nysa – KPS Jadar Siedlce 3:0 (25:19, 25:16, 25:17)
KPS: 1. Wojciech Ranecki, 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński oraz 8. Damian Kaniowski (libero) i 4. Mateusz Mędrzyk, 10. Łukasz Makowski, 15. Igor Walczykowski.