piątek, 24 maja 2024r.

Zacięta walka Jaszczuka

Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) zdobył brązowy medal w skoku w dal podczas 56 Halowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które odbywają się w Spale.

Tomasz Jaszczuk rywalizację rozpoczął od skoku na odległość 7.33. Dalej w pierwszej serii skakali Marcin Starzak (AZS AWF Biała Podlaska) – 7.53 i Adrian Strzałkowski (MKL Szczecin) – 7.60. Po drugiej turze Jaszczuka na 4 miejsce zepchnął Krzysztof Lewandowski (MKL Szczecin), który skoczył na odległość 7.64. Kolejne dwie próby naszego zawodnika były nieudane. Dopiero w przedostatniej serii skoków udało mu się uzyskać wynik 7.64 (identyczny co Lewandowskiego). Ostatnie skoki obu zawodników nie były lepsze niż poprzednie. Ostatecznie w związku z tą samą najdłuższą odległością obu skoczków (7.64), o zdobyciu przez pogonistę brązowego medalu przesądził lepszy drugi skok (7.58 przy 7.31 Lewandowskiego).

Walka o złoto rozegrała się pomiędzy Marcinem Starzakiem a Adrianem Strzałkowskim. O 3cm lepszy od zawodnika ze Szczecina, okazał się reprezentant AZS AWF Biała Podlaska, Marcin Starzak, który z wynikiem 7.70 zdobył tytuł halowego mistrza Polski.

W biegu na 1500m pobiegła Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce), ale tego startu nie będzie miło wspominać, bowiem nie udało jej się dokończyć rywalizacji. Wygrała Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków).

 

Wyniki skoku w dal:
1. Marcin Starzak (AZS AWF Biała-Podlaska) – 7,70
2. Adrian Strzałkowski (MKL Szczecin) – 7,67
3. Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) – 7,64

 

źródło: własne / PZLA; foto: PZLA (Marek Biczyk)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;