I-ligowiec za mocny

Siedlecka Pogoń przegrała w Łęcznej z I-ligową Bogdanką 0:2, po bramkach straconych w pierwszej odsłonie.

W pierwszej połowie przewaga I-ligowca była niepodważalna. W 5 minucie po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłka trafiła w słupek. Po kwadransie gry Bogdanka wyszła na prowadzenie. Ładna dla oka klepka z pierwszej piłki, wejście w pole karne Tomáša Pešíra i było 1:0. Kilka minut później Radosław Bartoszewicz mógł podwyższyć egzekwując rzut karny. Jedenstkę obronił jednak Jacek Kozaczyński junior, ale nie zdołał wybić piłki wobec dobitki. Jedyną klarowną sytuację w pierwszej połowie Pogoń stworzyła sobie po tym jak Bartosz Mudent będąc w polu karnym trafił w poprzeczkę.
Druga odsłona wyglądała już o wiele lepiej w wykonaniu siedlczan. Biało-niebiescy mogli zdobyć też bramki, jednak najpierw po dośrodkowaniu Jacka Kosmalskiego strzał Mariusza Marczaka obronił bramkarz Bogdanki, zaś później strzał Dariusza Dziewulskiego z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy.
Po raz pierwszy w okresie przygotowawczym w Pogoni wystąpił Jacek Kosmalski, który zastąpił na boisku kontuzjowanego Dariusza Dadacza. Na uraz narzeka też m.in. Chinonso Agu, jednak na ostatni sparing z Motorem Lublin obaj mają być do dyspozycji trenera. W Pogoni w dalszym ciągu testowany jest Michał Steć z Olimpii Zambrów.

03.03.12, 12:00 – Łęczna (boczne boisko Bogdanki)

Sparing: Bogdanka Łęczna – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Tomáš Pešír 18, 27

W 27. minucie Radosław Bartoszewicz nie wykorzystał rzutu karnego (Jacek Kozaczyński junior obronił).

Bogdanka: Paweł Socha (46 Mateusz Krawczak) – Petar Borovićanin (46 Jovan Ninković), Veljko Nikitović (46 Łukasz Pielorz), Marcin Kalkowski, El Mehdi Sidqy (46 Piotr Hermann) – Michał Zuber (46 Damian Kwiatkowski), Dawid Sołdecki (46 Iván Labrado), Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łuczak (46 Tomasz Tymosiak), Michał Renusz (46 Krystian Michalak) – Tomáš Pešír (46 Jacek Kusiak)

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (60 Paweł Nerek) – Dariusz Dadacz (40 Jacek Kosmalski), Marcin Rogoziński (82 Grzegorz Krystosiak), Przemysław Rodak, Damian Guzek – Bartosz Mudent (46 Michał Steć), Chinonso Agu (65 Marek Lendzion), Adrian Dziubiński, Mariusz Marczak, Maciej Górecki (30 Robert Kwiatkowski) – Dariusz Dziewulski. Grał także: Marek Adamczyk

Żółte kartki: Marcin Kalkowski – Przemysław Rodak

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

źródło: własne / 90minut.pl / Sportowe Fakty