czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zagrały jak trzeba

Koszykarki MKK Siedlce wygrały w Jeleniej Górze z miejscowym BasketPro 74:50.

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej wolnym terminem, zespół MKK Siedlce powrócił do rywalizacji. W swoim trzecim starciu o utrzymanie się w I lidze centralnej zmierzył się w Jeleniej Górze z BasketPro. Rywal przed tygodniem odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie (!). W związku z tym rodziło się pytanie czy MKK ma się obawiać przeciwniczek, czy to tylko jednorazowy „wybryk”.

Jak to zwykle bywa, w pierwszych minutach widać było zdenerwowanie w obu zespołach. Pierwsze prowadzenie uzyskały gospodynie. Chwilę później po celnych rzutach Małgorzaty Myćki i Jolanty Nowocin to siedlczanki górowały. Po trafieniu za 3 Pauliny Podgajnej BasketPro ponownie prowadził 7:6, ale od tego momentu zawodniczki MKK wzięły sprawy w swoje ręce. Nie do zatrzymania była Małgorzata Myćka, która co rusz nękała rywalki. W 8 minucie na tablicy widniał wynik 20:8 dla MKK. Przeciwniczki zdobyły do końca kwarty 4 punkty, ale tuż po krótkiej przerwie nasze panie znów rządziły.

W dalszym ciągu widoczna była Nowocin. Przewaga MKK oscylowała w granicach 10 punktów. Gdy BasketPro zmniejszał stratę do 8 oczek, wówczas w takich chwilach zza linii 6,75 cm trafiała Magdalena Kowalska i ostudzała zapał miejscowych. W drużynie z Jeleniej Góry pokazywała się zwłaszcza Żaneta Szczęśniak, która miała na swym koncie 7 punktów i 9 zbiórek. Do przerwy nic wielkiego się już nie działo. Podopieczne Teodora Mołłowa kontrolowały przebieg meczu i schodziły na odpoczynek prowadząc 35:23.

Po zmianie stron w pierwszych minutach niecelnie za 3 punkty rzucała Paulina Gajdosz, zaś za dwa skutecznie punktowały gospodynie, które zmniejszyły stratę swojego zespołu do siedlczanek na tylko 3 punkty. Po przerwie na żądanie trenera MKK przyjezdne zapanowały nad sytuacją i powiększyły znów przewagę do końca kwarty.

Ostatnie 10 minut gry były początkowo bardzo ubogie w zdobycze punktowe. Pierwsze celne trafienie zanotowała Małgorzata Jurkowska niemal 2 minuty po wznowieniu gry. Później jednak siedlczanki lepiej prezentowały się na parkiecie, trafiały za „2” i ostatecznie wygrały spotkanie z dużą zaliczką 74:50.

To trzecie zwycięstwo MKK w fazie play-out. Oby tak dalej! Za tydzień kolejne istotne spotkanie – z AZS UMCS Lublin.

Wypowiedź pomeczowa:

Arkadiusz Mazurkiewicz: Dla Jeleniej Góry ten mecz był ostatnim dzwonkiem jeśli chodzi o zachowanie szans na utrzymanie się w lidze. Trzeba przyznać, że po zmianie sztabu trenerskiego, ta drużyna spisuje się o niebo lepiej. Udało nam się kontrolować mecz do połowy trzeciej kwarty. Wtedy to „trójki” rywalek i nieskończenie akcji przez nasze koszykarki, sprawiły, że  BasketPro doszedł nas na 3 punkty. Wszystko wróciło do normy w ostatniej odsłonie, w której pokazaliśmy klasę wygrywając ją 26:11.

04.03.12, 16:00 – Jelenia Góra

I liga centralna: BasketPro Jelenia Góra – MKK Siedlce 50:74 (12:20, 11:15, 16:13, 11:26)

BasketPro: 14. Jastina Kosalewicz 10, 7. Karolina Kosiorowska, 11. Marzena Kowalczyk 10, 10. Monika Krawczyszyn, 4. Daria Łopatka, 9. Monika Paradowska 2, 13. Joanna Pawlukiewicz 14, 12. Paulina Podgajna 5, 8. Laura Prystrom, 15. Żaneta Szczęśniak 9

MKK: 4. Małgorzata Myćka 16, 5. Paulina Gajdosz 13, 8. Sylwia Janas 5, 10. Magdalena Kowalska 9, 13. Katarzyna Dąbrowska 2, 14. Jolanta Nowocin 7, 15. Małgorzata Jurkowska 13, 16. Katarzyna Agnieszczak 3, 19. Ewelina Skardzińska 4, 21. Agata Pacuszka 2, 22. Kamila Petryka