piątek, 12 kwietnia 2024r.

Na galowo (fotogaleria)

W piątek 9 marca w Miastkowie Kościelnym odbyła się Gala OZPN Siedlce, na której nagrodzono najlepszych w 2011 roku.

W zakresie działań samorządowych wyróżniono Urząd Miasta Siedlce z prezydentem Wojciechem Kudelskim. W kategorii sponsorów doceniono: M3 Zdzisław i Leszek Skorupka, Polimex Mostostal S.A. i Topaz Zbigniew Paczóski (wszystkie firmy wspierają Pogoń Siedlce). Uhonorowane także – jako działacza – Jacka Kozaczyńskiego, który w Pogoni sprawuje urząd prezesa.

Najlepszym sędzią minionego roku został siedlczanin Krzysztof Jakubik. W kategorii trener pracujący z młodzieżą wyróżniono Dariusza Blachę. Najbardziej prestiżowe nagrody także padły łupem Pogonistów. Nadzieją piłkarską został ogłoszony Bartosz Mudent, najlepszym trenerem seniorów Grzegorz Wędzyński, a piłkarzem II ligi wybrano Damian Guzek.


Galeria zdjęć z Gali autorstwa Michała Strzałkowskiego

Samorząd:
– Urząd Miasta Siedlce – prezydent Wojciech Kudelski

Sponsor:
– M3 Zdzisław i Leszek Skorupka
– Polimex Mostostal S.A.
– Topaz Zbigniew Paczóski

Sędzia:
– Krzysztof Jakubik – jako jedyny w okręgu może sędziować na I-ligowym poziomie. W trwającym sezonie był głównym sędzią m.in.: 6 meczów I ligi, 5 Młodej Ekstraklasy i 3 Pucharu Polski.

Działacz:
– Jacek Kozaczyński

Nadzieja piłkarska:
– Bartosz Mudent – 19-letni pomocnik, wychowanek Pogoni Siedlce. Od 2010 roku włączony do I drużyny. Jesienią w II lidze rozegrał jedynie 3 spotkania, jednak po okresie przygotowawczym można wnioskować, że wiosną będzie dostawać więcej okazji do gry.

Szkoleniowiec pracujący z młodzieżą:
– Dariusz Blacha – trener dwóch roczników Pogoni Siedlce – 1998 i 2000. Z tym pierwszym w ubiegłym sezonie awansował do Mazowieckiej Ligi Trampkarzy, w której po rundzie jesiennej jego zespół zajmuje 4 miejsce. Młodzicy pod wodzą Blachy prowadzą w lidze okręgowej.

Szkoleniowiec seniorów:
– Grzegorz Wędzyński – wywalczył z zespołem Pogoni awans do II ligi po pewnym wygraniu mocnej III ligi łódzko-mazowieckiej. Siedlce czekały na promocję na trzeci poziom rozgrywek przez 17 lat. Został urlopowanym w październiku, gdy biało-niebiescy zajmowali 11 miejsce z 16 punktami na koncie. Ogólnie pracował z siedleckim zespołem przez prawie 2 lata, w czasie których Pogoń odniosła 34 zwycięstwa (53% wszystkich meczów), 10 razy remisowała i poniosła 16 porażek (bramki: 123:81).

Piłkarz II ligi:
– Damian Guzek – 25-letni zawodnik pierwsze kroki stawiał w juniorskim zespole Naprzodu Skórzec, skąd szybko trafił do Pogoni. Na okres studiów w Białej Podlaskiej napastnik trafił do tamtejszego Podlasia. Do Siedlec wrócił w 2011 roku. Od początku bieżącego sezonu występuje jako lewy obrońca i jest uważany za jednego z najlepszych na tej pozycji w II lidze wschodniej.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli: Maciej Florczuk (Podlasie Sokołów Podlaski) – piłkarz IV ligi; Przemysław Głowacz (Czarni Węgrów) – piłkarz Ligi Okręgowej; Rafał Głąbicki (Hutnik Huta Czechy) – piłkarz A-klasy; Rafał Polkowski (Jastrząb Żeliszew), Kamil Stanisławowski (Kolektyw Oleśnica) – piłkarz B-klasy; Andrzej Witan (Zawisz Bydgoszcz) – piłkarz ambasador.

 

Gala była połączona z obchodami 35-lecia OZPN Siedlce oraz 40-leciem Wilgi Miastków. Nie zabrakło na uroczystościach znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się między innymi: prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk i prezes BOZPN Witold Wójtowicz. Swoje delegacje przysłały także związki z Radomia, Płocka i Ostrołęki.

źródło: własne / współpraca Mateusz Ciulak

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;