piątek, 24 maja 2024r.

Łukanowski i Steć w Pogoni

Wydawało się, że Pogoń Siedlce po pozyskaniu 6 nowych graczy ma zamkniętą kadrę, jednakże okazuje się, że nowymi zawodnikami będą też testowani od jakiegoś czasu Hubert Łukanowski i Michał Steć.

Występujący na pozycji bocznego pomocnika lub napastnika Michał Steć urodził się przed 21 laty w Wysokiem Mazowieckim. Jego pierwszym klubem na poziomie juniorskim były Orlęta Czyżew, w których wypatrzyli go działacze MOSP Jagiellonii Białystok. Przez kilka lat pokonywał kolejne szczeble w stolicy Podlasia i w sezonie 2009/10 zadebiutował w Ekstraklasie.  Za wiele w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej się nie nagrał, bo jedynie 3 mecze, w których łącznie na boisku spędził godzinę. Steć był jednym z czołowych graczy Młodej Jagi w Młodej Ekstraklasie. Dzięki dobrej postawie w tych rozgrywkach i podjęciu decyzji o szukaniu klubu, który pozwoli na dłuższe występy trafił do III-ligowej Olimpii Zambrów. W Zambrowie był podstawowym zawodnikiem i wystąpił w 16 spotkaniach rundy jesiennej. Były zawodnik Jagiellonii wystąpił w ostatnich sparingach z Ostrovią Ostrów Mazowiecka i Bogdanką Łęczna.

Z kolei urodzony w 1992 roku Hubert Łukanowski jest wychowankiem Huraganu Międzyrzec Podlaski. W 2008 roku przeniósł się do Łodzi, gdzie występował w młodzieżowych drużynach UKS SMS. Następnie reprezentował barwy LUKS Bałucz. Przez ostatni czas pozostawał bez klubu.

Obaj zawodnicy są już piłkarzami Pogoni. Prawdopodobnie na początku rundy wiosennej będą grać w V-ligowych rezerwach MKP.

 

źródło: własne / foto: Wojciech Wojtkielewicz; Poranny.pl / Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;