Deklasacja (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce rozgromiły AZS UMCS Lublin 78:28. Półmetek drogi do utrzymania się w I lidze centralnej za nami.

Spotkanie MKK Siedlce z AZS UMCS Lublin zapowiadało się niezwykle ciekawie. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i zwycięstwo było niezwykle ważne dla tych drużyn. Dodatkowym smaczkiem był fakt występowania w zespole z Siedlec dwóch koszykarek, które jeszcze w ubiegłym roku reprezentowały barwy AZS UMCS: Małgorzaty Myćki i Małgorzaty Jurkowskiej.

Początek spotkania miał charakter wyrównany. Dużo było nerwowości,  jednak z biegiem czasu to siedlczanki zaczęły dominować na parkiecie hali ARMS. MKK wyglądał lepiej fizycznie, dobrze pod koszem zbierała Małgorzata Jurkowska, zaś w ataku skuteczna była Małgorzata Myćka (11pkt w I kwarcie!). Koszykarki z Lublina nie miały pomysłu na grę i decydowały się na rzuty z nieprzygotowanych pozycji, w dodatku niecelne. Było to efektem mocnej obrony MKK.

Druga kwarta wyglądała podobnie. Siedlczanki przeważały, zaś przyjezdne grzeszyły nieskutecznością. Siedlczanki dominowały na parkiecie i kontrolowały przebieg meczu. Aktywna w tej części gry była Ewelina Skardzińska. W ogóle przyjemnie oglądało się mecz patrząc na poczynania naszych koszykarek, które schodziły na przerwę uśmiechnięte prowadząc 33:15.

Trzecia partia to znów pogrom siedlczanek, które zdobyły aż 24 punkty, tracąc tylko 9. Można powiedzieć, że przyjezdne nie dorównywały siedlczankom w żadem sposób, a jedynie przeszkadzały w konstruowaniu akcji. Na parkiecie w naszej drużynie rządził duet: Jurkowska/Myćka, który dzisiejszym występem pokazał, że Lublin stracił dwie znaczące koszykarki. Ale to już nie nasze zmartwienie.

Gra w czwartej kwarcie wyglądała tak samo jak w poprzednich. Krótko mówiąc, siedlczanki zdeklasowały rywalki z Lublina i zwyciężyły ostatecznie aż 50 punktami, nie pozwalając rywalkom zdobyć chociaż 30 punktów w tym spotkaniu.

O zwycięstwie MKK zadecydowało wiele elementów. Siedleckie koszykarki zdecydowanie wygrały walkę na tablicach (57:35 w zbiórkach), zdeklasowały rywalki jeśli chodzi o skuteczność w rzutach (42% do zaledwie 17%) i były bardziej aktywne, o czym świadczyć może chociażby liczba przechwytów (17). Indywidualnie najlepiej wypadły wspomniane: Myćka (21pkt, 8 zbiórek, 7 przechwytów) i Jurkowska (22pkt, 13 zbiórek).

11.03.12, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 78:28 (20:7, 13:8, 24:9, 21:4)

MKK: 4. Małgorzata Myćka 21 (1×3, 8 zbiórek, 7 przechwytów), 5. Paulina Gajdosz 2, 6. Dominika Paczkowska 3 (1×3), 7. Sylwia Janas 3, 10. Magdalena Kowalska 11 (1×3), 13. Jolanta Nowocin 1, 14. Katarzyna Dąbrowska (5 asyst), 15. Małgorzata Jurkowska 22 (1×3, 13 zbiórek), 16. Katarzyna Agnieszczak 4 (9 zbiórek), 20. Ewelina Skardzińska 11 (1×3), 21. Agata Pacuszka, 22. Kamila Petryka