niedziela, 3 grudnia 2023r.

Czas na (21) kolejkę

W pierwszej tegorocznej kolejce Pogoń Siedlce podejmie Garbarnię Kraków. Aby czas do meczu minął szybciej zachęcamy do zapoznania się z: kadrami meczowymi, przedmeczowymi opiniami trenerów i zapowiedzią kolejki.

 

Po 118 dniach do ligowej rywalizacji powróci siedlecka Pogoń. Pierwszym wiosennym rywalem w walce o ligowe punkty będzie Garbarnia Kraków. Brązowo-biali doskonalili zimą przede wszystkim grę w obronie i to w tej formacji zaszły największe zmiany. Pogoniści będą musieli podjąć walkę w drugiej linii, którą krakowski zespół ma niezwykle silnie obsadzoną. Trener Krzysztof Bukalski zabierze do Siedlec najsilniejszy możliwy skład. Osłabieniami będzie brak zmagającego się od jakiegoś czasu z urazem Kamila Rady oraz pauzujących za kartki Bartłomieja Piszczka i Marcina Pluty. Garbarnia skończyła jesień w dobrym stylu, odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu. Pogoń postara się przerwać tą serię i odskoczyć na 6 punktów. W siedleckim zespole zabraknie Roberta Kwiatkowskiego, który pauzuje za kartki. Poza tym wszyscy są zdrowi i do dyspozycji Piotra Szczechowicza. Trener poprowadzi Pogoń po raz czwarty, ale zadebiutuje w oficjalnym meczu przed siedlecką publicznością. Miejmy nadzieję, że debiut zostanie okraszony kompletem punktów.

Kadra meczowa Garbarnii:
Bramkarze: Adrian Jękot, Krzysztof Żylski.
Obrońcy: Radosław Barabasz, Paweł Byrski, Gjentijan Haxhijaj, Adrian Piechówka.
Pomocnicy: Tymoteusz Chodźko, Bartosz Iwan, Krzysztof Kalemba, Sebastian Leszczak, Marcin Siedlarz, Sebastian Sepioł, Filip Zelek.
Napastnicy: Tomasz Kalicki, Krzysztof Kozieł, Bartosz Praciak, Mariusz Stokłosa.

Kadra meczowa Pogoni:
Bramkarze: Jacek Kozaczyński, Paweł Nerek.
Obrońcy: Dariusz Dadacz, Damian Guzek, Grzegorz Krystosiak, Marek Lendzion, Przemysław Rodak, Marcin Rogoziński.
Pomocnicy: Chinonso Agu, Cezary Demianiuk, Adrian Dziubiński, Mariusz Marczak, Marcin Paczkowski,  Michał Steć.
Napastnicy: Adam Czerkas, Dariusz Dziewulski, Hubert Kosim, Jacek Kosmalski.

Zawieszony: Robert Kwiatkowski (4 żółta kartka)
Bliscy zawieszenia: Marcin Rogoziński (6 żółtych kartek), Adam Czerkas i Marek Lendzion (po 3 żółte kartki)

Dwugłos trenerski:

Krzysztof Bukalski (Garbarnia): Jesteśmy zadowoleni, zarówno z przepracowanej zimy, jak i wzmocnień. Czas pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań. Zdajemy sobie sprawę, że jedziemy na trudny teren do Siedlec i każda zdobycz punktowa będzie sukcesem.

Piotr Szczechowicz (Pogoń): Mam do dyspozycji wszystkich zawodników, poza pauzującym za kartki Robertem Kwiatkowskim, który jest silnym punktem zespołu. Z Garbarnią będę mógł skorzystać z nowych zawodników, którzy wzmocnili rywalizację w każdej formacji. Sobotni mecz jest ważny, ponieważ jest to spotkanie z rywalem w walce o utrzymanie.

Zapowiedź 21 kolejki 

Pierwsze kopnięcie piłki na II-ligowych boiskach będzie miało miejsce o 13 w Rzeszowie. Resovia ugości Pelikana Łowicz i po solidnych wzmocnieniach postara się o komplet punktów. Gospodarze będą musieli sobie radzić bez zdolnego młodzieżowca Bartosza Jarocha, który wypełnia obowiązki reprezentacyjne. Kilka minut po zakończeniu meczu na Podkarpaciu rozpocznie się starcie w Niepołomicach. Spotkanie Puszczy ze Świtem będzie potyczką 4 z 5 ekipą w tabeli i już w pierwsza rozegrana wiosną kolejka może rozstrzygnąć o tym, kto definitywnie odpadnie z walki o awans. Hitem soboty będzie konfrontacja Stalówki ze Stomilem Olsztyn. Gospodarze będą po raz pierwszy w oficjalnym meczu prowadzeni przez nowego szkoleniowca – Mirosława Kalistę. Goście, poza nową nazwą, będą chcieli pokazać nową jakość. Mocno przebudowane Wigry zmierzą się w Suwałkach z Jeziorakiem. Drużyna z Iławy w ostatnim czasie przechodziła liczne wstrząsy i nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Zdecydowanym faworytem meczu będą Wigierki. Kolejkę zamknie mecz w Puławach pomiędzy Wisłą a Stalą Rzeszów. Dumę Powiśla zyskała zimą nowego trenera, wcześniej pełniącego funkcję asystenta Jacka Magnuszewskiego, ale straciła najlepszego strzelca – Łukasza Gizę, który przeniósł się do Avii Świdnik. W 21 kolejce pauzują: Okocimski KS Brzesko i Znicz Pruszków. Mecz Motoru Lublin z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski został przełożony na późniejszy termin, z powodu kłopotów organizacyjno-finansowych ekipy z województwa świętokrzyskiego.


Plan spotkań 21 kolejki (17 marca):

17 marca (sobota)
Resovia – Pelikan Łowicz (poprzedni mecz 0:1), godz. 13:00
Puszcza Niepołomice – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (1:1), godz. 15:00
Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków (0:1), godz. 15:30
Stal Stalowa Wola – Stomil Olsztyn (2:3), godz. 15:30
Wigry Suwałki – Jeziorak Iława (1:2), godz. 17:30
Wisła Puławy – Stal Rzeszów (1:1), godz. 18:00

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przełożony
Pauza: Okocimski KS Brzesko, Znicz Pruszków

źródło: własne; foto: Mariusz Kuźma (Garbarnia Kraków)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;