piątek, 23 lutego 2024r.

Wracają do gry o Ekstraligę

Wzmocnienia z Budowlanych Lublin i solidnie przepracowana zima mają pomóc rugbistom siedleckiej Pogoni w wywalczeniu awansu do Ekstraligi.

Pogoń po pierwszej części sezonu zajmuje 3 miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie. Przed siedlecką ekipą znajdują się główni rywale w walce o awans, czyli lider Ogniwo Sopot i wicelider Czarni Pruszcz Gdański. Z tym drugim zespołem Pogoniści zmierzą się już w najbliższą sobotę. Pierwotnie mecz miał odbyć się w październiku, ale choroba siedleckich zawodników pokrzyżowała im plany. Polski Związek Rugby przyznał za ten mecz walkower na niekorzyść Pogoni, jednak po wyjaśnieniu sprawy wycofał się z tej decyzji. Koniec końców mecz zostanie rozegrany w sobotę 24 marca o godzinie 14 na stadionie CKiS w Pruszczu Gdańskim.

Siedleccy zawodnicy uczciwie przepracowali zimę. Nie próżnowali także działacze, którzy solidnie wzmocnili zespół. Trenerzy Stanisław Więciorek i Jerzy Matwiejczuk będą mogli korzystać z byłych zawodników Budowlanych Lublin. Formację młyna wzmocnili: Krzysztof BanaszekAdrian ChróścielBartłomiej Jasiński i Łukasz Powałka, natomiast na środek ataku został pozyskany Piotr Psuj. Chróściel i Powałka są wychowankami siedleckiej Pogoni, więc odpada problem aklimatyzacji.

Pierwszym sprawdzianem siedlczan po zimowej przerwie był mecz Pucharu Polski z Juvenią Kraków. Pogoń pewnie pokonała Ekstraligowca i potwierdziła wysokie aspiracje. Zawodnicy po spotkaniu byli zadowoleni z wyniku, ale jednocześnie podkreślali, że z każdym tygodniem ich forma będzie wyższa, a gra jeszcze lepsza. Już dwa pierwsze spotkania pokażą w jakim miejscu znajduję się Pogoń. Kluczowe mecze zostaną rozegrane w czerwcu.


Kalendarz I ligi:
24.III (zaległy mecz V rundy)
Czarni Pruszcz Gdański – Pogoń Siedlce

14/15.IV – VII runda
Czarni – Arka II Gdynia
Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot
Skra Warszawa – BBRC Łódź

28/29.IV – VIII runda
Arka II Gdynia – Pogoń Siedlce
Ogniwo – Skra
BBRC – Czarni

12/13.V – IX runda
BBRC – Arka II
Czarni – Ogniwo
Skra Warszawa – Pogoń Siedlce

26/27.V – X runda
Arka II – Skra
Pogoń Siedlce – Czarni Pruszcz Gdański
Ogniwo – BBRC

2/3.VI – półfinały

9/10.VI – finał (pierwszy mecz)

16/17.VI – mecz o III miejsce i finał I ligi (rewanż)

źródło i foto: własne; grafika: pzrugby.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;