Tym razem inni na podium

Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w narciarstwie biegowym nie przyniósł medali reprezentantom Rawy Siedlce.

Zdobywca złotego medalu w sprincie Maciej Staręga, w swoim drugim starcie w mistrzostwach – w biegu na 10km stylem klasycznym zajął dopiero piąte miejsce tracąc do zwycięzcy, Mariusza Michałka (NKS Trójwieś Beskidzka) 2:06,2 minuty. Drugi na mecie był Sebastian Gazurek (także NKS Trójwieś) a medal brązowy wywalczył zawodnik LKS Klimczok Bystra Paweł Klisz.

W biegu na 5km stylem klasycznym kobiet na ósmym miejscu rywalizację ukończyła Anna Staręga, trzynasta była Aleksandra Prekurat, a 17 miejsce zajęła Katarzyna Iskra. Wszystkie panie to zawodniczki Rawy Siedlce. Zwyciężczynią biegu na 5km „klasykiem” została wracająca po dwuletniej dyskwalifikacji Kornelia Marek (AZS AWF Katowice) wyprzedzając Agnieszkę Szymańczak i Marcelę Marcisz (obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Kolejne starty na mistrzostwach w sobotę. Będą to biegi stylem dowolnym (30km – mężczyźni i 15km – kobiety).

źródło: własne / Skipol