poniedziałek, 20 maja 2024r.

Marymont rozpracowany, debiut Kurowskiego (fotogaleria)

Efektownym zwycięstwem 10:0 nad Marymontem Warszawa zakończyli rundę zasadniczą II ligi pingpongiści Pogoni Siedlce. Teraz czas na kolejny krok w drodze do awansu do I ligi – turniej finałowy.

W meczu rozegranym awansem (ligowa kolejka jest w niedzielę) tenisiści stołowi Pogoni Siedlce podejmowali na własnym parkiecie plasujący się w dolnych rejonach tabeli warszawski Marymont. Zgodnie z przypuszczeniami faworyt (Pogoń) nie zawiódł i ograł do zera swojego przeciwnika. Pojedynek był jednostronny i nikt ze zgromadzonych na sali nie drżał ani przez moment o wynik tej konfrontacji.
Wart zauważenia jest debiut w rozgrywkach II ligi młodego Kamila Kurowskiego, który doskonale wywiązał się ze swojego zadania zdobywając komplet punktów. Jeszcze w pierwszej grze singlowej widać był u niego debiutancką tremę, ale w kolejnej nie dał szans rywalowi. Brawo za dobrą postawę i decyzję władz klubu o wstawieniu tego zawodnika do składu. We wcześniejszych meczach szansę dostawał Jakub Folwarski, teraz skorzystał Kurowski. Widać, że młodzi wychowankowie klubu zmierzają w dobrym kierunku i warto na nich stawiać.

Pierwszy krok w drodze po awans do I ligi został zrobiony. Pogoń bez względu na niedzielne rozstrzygnięcia zajmie 2 miejsce, które daje możliwość gry w turnieju finałowym. Weźmie w nim udział pierwsza „czwórka” rozgrywek zasadniczych II ligi mazowieckiej. Oprócz siedlczan będą to: Spójnia Warszawa, Morliny II Ostróda i Broń Radom. Turniej zostanie rozegrany na terenie zwycięzcy rozgrywek zasadniczych (w Warszawie) a jego triumfator zmierzy się z najlepszym zespołem z II ligi lubelsko-podlaskiej. Dopiero zwycięzca tej konfrontacji uzyska awans na zaplecze Superligi.

 

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

 

23.03.2012, 18.00 – Siedlce

II liga: Pogoń Siedlce – Marymont Warszawa 10:0
Punkty dla Pogoni: Jakub Sagan 2, Mikołaj Misak 2, Michał Wierzchowski 2, Kamil Kurowski 2, Kamil Kurowski/Michał Wierzchowski 1, Mikołaj Misak/Jakub Sagan1.

 

Pozostałe wyniki 15 kolejki:
SKS 40 Warszawa – Broń Radom
Spójnia Warszawa – Bogoria II Grodzisk przeł.
Victoria Płock – LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 9:1
Piłeczka Pisz – GLKS Nadarzyn 7:3
GKTS Wiązowna – Mlexer Elbląg 5:5
Józefovia Józefów – Morliny II Ostróda 6:4
Pauza: Orzeł Siedlin

 

źródło: własne / agamar; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;