Dostały w drugiej połowie

Piłkarki Pogoni Siedlce wznowiły dzisiaj rundę wiosenną. W Michałowie zmierzyły się z tamtejszym KS-em i przegrały aż 2:6.

Do przerwy było 1:1. Pierwszą bramkę podopieczne Michała Strzałkowskiego straciły w 12 minucie po dobrze zorganizowanej kontrze gospodyń. Potem gra się wyrównała, trwał równorzędny mecz. Dobrze w tym okresie czasu grała Emilia Niedziałek oraz młoda zaledwie 15-letnia – Katarzyna Jasińska. Kiedy wydawało sie, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Michałowa znakomitą kontrę przeprowadziły siedlczanki, dośrodkowanie Sylwii Ławeckiej w 40 minucie wykorzystała kapitan zespołu – Olga Białkowska, która silnym strzałem pod poprzeczkę umieściła piłkę w siatce.

Po przerwie boisko musiała opuścić – Katarzyna Jasińska z uwagi na 15 lat, a w jej miejsce weszła również 15-latka – Weronika Ługowska. Dobrze dla Pogoni rozpoczęła się druga część spotkania, bo już w 47 minucie po dokładnym podaniu od Marty Wolańskiej Olga Białkowska długim 30 metrowym rajdem przez boisko, znajdując się w sytuacji sam na sam zdobywa prowadzenie dla naszej drużyny. Odpowiedź zespołu gospodarzy była natychmiastowa. Najlepsza zawodniczka Michałowa Małgorzata Jezierska zdobyła wyrównującą bramkę. Kiedy wydawało się, że siedlczanki uzyskały nieznaczną przewagę, po zejściu kontuzjowanej – Emilii Niedziałek w 60 minucie sędzia zawodów po kontrowersyjnym faulu bramkarki z Siedlec Martyny Matejczuk w sytuacji sam na sam na zawodniczce gospodarzy podyktował rzut karny. Gospodarze objęli prowadzenie 3:2. Od tego momentu nastąpiły ataki zespołu gospodyń, które zdobyły jeszcze trzy bramki., ustalając ostateczny wynik 6:2.

24.03.12, 14:00 – Michałowo

II liga: KS Michaowo – Pogoń Siedlce 6:2 (1:1)

Bramki dla Pogoni: Olga Białkowska (2)

Pogoń: Martyna Matejczuk – Sylwia Ławecka, Anna Goś, Emilia Niedziałek (55 Kuryłek), Katarzyna Jasińska (46 Weronika Ługowska) – Marta Wolańska, Sylwia Skibniewska, Karolina Sobolak, Weronika Szpura – Olga Białkowska, Sylwia Lewczuk

Żółte kartki: Małgorzata Jezierska 25 – Martyna Matejczuk 60

źródło: własne