Wisła strzeliła (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń uległa w Puławach miejscowej Wiśle 0:1 po samobójczej bramce Przemysława Rodaka w 36 minucie.

Siedlecka Pogoń pojechała do ostatniej drużyny w tabeli po komplet punktów, jednak od początku meczu to puławianie prowadzili grę i postawili trudne warunki Pogonistom. Wisła w całym spotkaniu miała około 10 rzutów rożnych, co świadczy o ilości szans na zagrożenie bramki strzeżonej przez Pawła Nerka. Dopiero w połowie pierwszej odsłony gra się wyrównała i co raz drużyna z Siedlec stwarzała sobie okazje na gola. W 33 minucie Dariusz Dziewulski mógł zdobyć prowadzenie, jednak strzał po podaniu wzdłuż linii pola karnego Adama Czerkasa wybił na róg Nazar Peńkoweć. Chwilę potem Wisła zdobyła gola. Piłkę będąc w polu karnym otrzymał Rafał Wiącek i próbując podawać nabił Przemysława Rodaka, a futbolówka po krótkim rogu wpadła do bramki Nerka. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się siedlecki golkiper, który spóźnił się z interwencją i piłką wturlała się do bramki pod jego ręką. W 42 minucie wyrównać mógł Mariusz Marczak, jednak widząc wysuniętego bramkarza niecelnie lobował. Po wznowieniu gry dobrą okazję na gola miał znów Marczak, ale strzelił niecelnie. Za chwilę odpowiedział Dawid Pożak strzałem tuż nad poprzeczką. W drugiej połowie znów grę prowadzili gospodarze, którzy nie pozwalali na wiele siedlczanom, zarówno sami nie zagrażali bramce Nerka. Grali mądrze i szukali swojej okazji, uważając również na ofensywę Pogoni. Kolejnej okazji na podwyższenie prowadzenia dla miejscowych nie wykorzystał Piotr Mokiejewski. W 76 minucie mogła paść wyrównująca bramka, ale strzał Czerkasa z linii pola karnego w dobrym stylu obronił Peńkoweć. Przez ostatnie 10 minut czujność Nerka sprawdzali kolejno Konrad Nowak i Łukasz Misztal, którzy próbowali zaskoczyć siedleckiego golkipera strzałami z rzutów wolnych. Więcej bramek w spotkaniu nie padło i Wisła mogła się cieszyć z długo wyczekiwanego zwycięstwa na własnym stadionie. Warto wspomnieć, że piłkarzom w spotkaniu przeszkadzała prawdziwie zimowa aura.