niedziela, 19 maja 2024r.

Zaklepali II ligę! (fotogaleria)

Siedlecki UKS Prus dzisiejszym zwycięstwem ze Skorpionem Rudka 35:31 przypieczętował awans do II ligi!

Od początku meczu na parkiecie w drużynie Prusa zagrali szczypiorniści, którzy w ostatnich spotkaniach grali mniej lub w ogóle. W grze było to bardzo widoczne, przede wszystkim poprzez wynik, który przez większość pierwszej połowy był korzystniejszy dla zespołu z Rudki. Pierwsze 10 minut to kilku punktowe prowadzenie przyjezdnych. Dwa razy udało się siedlczanom doprowadzić do remisu (w 6 i 10 minucie), lecz to Skorpion za każdym razem wychodził później na prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony trener Michał Kluczek wraz z Januszem Żydowiczem dokonali kilka zmian w składzie, co poskutkowało kolejnym doprowadzeniem do wyrównania 16:16. Ostatecznie to przyjezdni wygrali pierwszą połowę 18:16. W drugiej odsłonie wyszedł bardziej optymalny skład. Na początku siedlczanie musieli wejść w mecz, jednak w 35 minucie za sprawą skutecznie wykonanego karnego przez Pawła Łukaszuka udało się wyjść po raz pierwszy na prowadzenie. Nie trwało to jednak długo. Skorpion ponownie zdobył bramkę, a siedlczanie dali koncert nieskuteczności. W 42 minucie dwóch zawodników Michał Kluczek i Rafał Jaszczuk dostało kary i mimo niekorzystnego wyniku 21:23 Prus potrafił dotrzymać tępa rywalom. Od tej pory Prusacy radzili sobie co raz lepiej i w 50 minucie doszli rywala oraz wyszli na prowadzenie. Jego nie oddali już do końca meczu i wygrali 35:31.

Wypowiedź Michała Kluczka, trenera Prusa: Zespół Skorpiona był bardzo wymagającym przeciwnikiem. Ma wielu perspektywistycznych zawodników m.in. Bartosza Warmijaka, który napsuł nam dzisiaj wiele krwi. W pierwszej połowie zagrali zawodnicy, którzy przez większość sezonu nie grali. Dzisiaj dostali szanse w meczu historycznym. Zagraliśmy początkowo słabo w obronie, jednak przy niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. W II połowie weszło kilku zawodników nierozgrzanych, dlatego początkowo gra wyglądała nie za ciekawie. Na szczęście w końcówce dobrze się skończyło. Cieszymy się z awansu i z co raz lepszej frekwencji na hali ARM. Teraz czekamy na weryfikację naszej hali w związku z wymogami gry w II lidze. Problemem może być szerokość hali, jednak zobaczymy. Koszykarze teraz walczą o awans, to może i temat nowej hali powróci w mieście.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

 

03.04.12, 17:15 – Siedlce (hala ARM)

III liga: Prus Siedlce – Skorpion Rudka 35:31 (16:18) Widzów: 50

Prus: 1. Sebastian Ługowski, 16. Krzysztof Maciak – 2. Paweł Chybowski 4, 3. Bartosz Sokołów 2, 4. RafałJaszczuk 2, 5. Paweł Łukaszuk 9, 6. Maciej Żółkowski, 7. Michał Kluczek 2, 8. Hubert Zdunek 3, 9. Marek Zbucki 3, 10. Michał Trzciński 6, 11. Dawid Rymarzak, 15. Marek Głuchowski 1, 17. Rafał Kacprzak 3

Czerwona kartka: Rafał Jaszczuk 47 (za trzy kary 2 min)

Sędziowie: Ryszard Łodziński (Józefów) i Maciej Skowronek (Zielonka)

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;