Zaklepali II ligę! (fotogaleria)

Siedlecki UKS Prus dzisiejszym zwycięstwem ze Skorpionem Rudka 35:31 przypieczętował awans do II ligi!

Od początku meczu na parkiecie w drużynie Prusa zagrali szczypiorniści, którzy w ostatnich spotkaniach grali mniej lub w ogóle. W grze było to bardzo widoczne, przede wszystkim poprzez wynik, który przez większość pierwszej połowy był korzystniejszy dla zespołu z Rudki. Pierwsze 10 minut to kilku punktowe prowadzenie przyjezdnych. Dwa razy udało się siedlczanom doprowadzić do remisu (w 6 i 10 minucie), lecz to Skorpion za każdym razem wychodził później na prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony trener Michał Kluczek wraz z Januszem Żydowiczem dokonali kilka zmian w składzie, co poskutkowało kolejnym doprowadzeniem do wyrównania 16:16. Ostatecznie to przyjezdni wygrali pierwszą połowę 18:16. W drugiej odsłonie wyszedł bardziej optymalny skład. Na początku siedlczanie musieli wejść w mecz, jednak w 35 minucie za sprawą skutecznie wykonanego karnego przez Pawła Łukaszuka udało się wyjść po raz pierwszy na prowadzenie. Nie trwało to jednak długo. Skorpion ponownie zdobył bramkę, a siedlczanie dali koncert nieskuteczności. W 42 minucie dwóch zawodników Michał Kluczek i Rafał Jaszczuk dostało kary i mimo niekorzystnego wyniku 21:23 Prus potrafił dotrzymać tępa rywalom. Od tej pory Prusacy radzili sobie co raz lepiej i w 50 minucie doszli rywala oraz wyszli na prowadzenie. Jego nie oddali już do końca meczu i wygrali 35:31.

Wypowiedź Michała Kluczka, trenera Prusa: Zespół Skorpiona był bardzo wymagającym przeciwnikiem. Ma wielu perspektywistycznych zawodników m.in. Bartosza Warmijaka, który napsuł nam dzisiaj wiele krwi. W pierwszej połowie zagrali zawodnicy, którzy przez większość sezonu nie grali. Dzisiaj dostali szanse w meczu historycznym. Zagraliśmy początkowo słabo w obronie, jednak przy niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. W II połowie weszło kilku zawodników nierozgrzanych, dlatego początkowo gra wyglądała nie za ciekawie. Na szczęście w końcówce dobrze się skończyło. Cieszymy się z awansu i z co raz lepszej frekwencji na hali ARM. Teraz czekamy na weryfikację naszej hali w związku z wymogami gry w II lidze. Problemem może być szerokość hali, jednak zobaczymy. Koszykarze teraz walczą o awans, to może i temat nowej hali powróci w mieście.