poniedziałek, 27 maja 2024r.

Jacek Kosmalski w Getbol Elita

Napastnik Pogoni Siedlce Jacek Kosmalski weźmie udział w programie Getbol Elita.

W grze weźmie udział 18 klubów z ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. Zwycięzca programu otrzyma 100 000 zł. Klub, którego zawodnik zostanie zwycięzcą programu, również otrzyma 100 000 zł. Główna nagroda programu to „przechodni puchar”. Puchar będzie wykonany z osiemnastokaratowego złota (6,7 kg) i ze srebra (1 kg). Łączna waga – 7,7 kg. Pierwsza edycja programu „GETBOL ELITA” rusza w kwietniu 2012 roku.

Getbol jest podobny do piłki nożnej, ale akcje są rozgrywane zdecydowanie szybciej. Standardowo, bramki są dwie, a piłka jedna. Zawodnicy do gry używają przeważnie nóg, wszelkie zagrania rękami są zabronione. Oczywiście, przeciwnicy muszą strzelić jak najwięcej goli, czyli „wysłać piłkę w światło bramki”.  I na tym podobieństwa się kończą. Boisko do getbola, tak samo jak bramki są znacznie mniejsze niż w popularnej piłce nożnej. Zawodników też jest mniej, bo tylko jeden „w drużynie”, który ma za zadanie bronić swojej bramki, odbierać piłkę przeciwnikowi i strzelać gole. Poziom trudności znacząco więc wzrasta!

Zasady Getbolu (za Wikipedią):

  • Na boisku o wymiarach 12×18 m rywalizuje dwóch piłkarzy.
  • Wymiary bramki wynoszą 40 na 65 cm.
  • Mecz prowadzi sędzia, który może korzystać z taśm, na których jest rejestrowany przebieg meczu.
  • Do każdej połowy (po 5, 7, 10, 15 lub 20 minut) sędzia może doliczyć dodatkowy czas gry.
  • W przypadku remisów, o rezultacie decydują rzuty karne.
  • Sędzia może podyktować rzut karny nawet za wulgarne zawołania zawodników lub grę na czas.
  • Zawodnicy broniący bramki nie mogą wkraczać na swoje pole karne (1,50 na 1,85 metra), za takie przewinienie grozi rzut karny dla przeciwnika.
  • Jest to gra bezkontaktowa. Każde przewinienie jest karane rzutem karnym.

Poszczególne odcinki będą realizowane w następujących terminach: I – 10 kwietnia, II – 17 kwietnia, III – 24 kwietnia, IV – 1 maja, V – 8 maja, VI – 15 maja, VII – 22 maja, VIII – WIELKI FINAŁ – 29 maja. Wszystkie odcinki będą transmitowane ze stadionu Znicza Pruszków. W każdym odcinku każdy zawodnik rozegra tylko jeden mecz Getbola. Z pierwszego odcinka odpadnie 4 najsłabszych zawodników. Później z każdego kolejnego odcinka będzie odpadało tylko po dwóch zawodników. W pierwszym odcinku pary do gry w Getbol zostaną utworzone w oparciu o tabelę rozgrywek ligowych – pod uwagę będą brane miejsca klubów w tabelach rozgrywek ligowych na dzień 9 kwietnia 2012 r.”Klucz” tworzenia par:- pierwsza para (pierwszy mecz) – zawodnik z klubu, który ma najwyższą pozycję w tabeli rozgrywek ligowych T-MOBILE EKSTRAKLASY zagra mecz z zawodnikiem z klubu, który ma najniższą pozycję w tabeli rozgrywek ligowych DRUGIEJ POLSKIEJ LIGI,- druga para (drugi mecz) – zawodnik z klubu, który ma drugą pozycję w tabeli rozgrywek ligowych T-MOBILE EKSTRAKLASY zagra mecz z zawodnikiem z klubu, który ma drugą od końca pozycję w tabeli rozgrywek ligowych DRUGIEJ POLSKIEJ LIGI,- trzecia para (trzeci mecz) – zawodnik z klubu, który ma trzecią pozycję w tabeli rozgrywek ligowych T-MOBILE EKSTRAKLASY zagra mecz z zawodnikiem z klubu, który ma trzecią od końca pozycję w tabeli rozgrywek ligowych DRUGIEJ POLSKIEJ LIGI… itd. W pierwszym odcinku będzie 9 pojedynków. Każdy pojedynek będzie trwał 6 lub 7 minut. Czterej zawodnicy, którzy uzyskają najsłabsze wyniki, odpadną z programu. Każdy odcinek będzie transmitowany na żywo w Polskiej Telewizji TVR (kanał dostępny m.in. w UPC) – www.tvr24.pl – od godziny 20.30 do 22.00. Oznacza to, że na stadionie pojawi się wóz transmisyjny TVR z czterema kamerami i będzie na żywo pokazywał wydarzenia z boiska. Program poprowadzi Radosław Majdan.

Skład Getbol Elita:
Ekstraklasa: Rafał Prądziński (Polonia Warszawa), Michał Skorupski (Górnik Zabrze), Adrian Ułasowicz (Ruch Chorzów).
I liga: Mariusz Gabrych (Warta Poznań), Dawid Jarka (GKS Katowice), Andrzej Matwijów (Olimpia Elbląg), Krystian Michalak (Bogdanka Łęczna), Marcin Niemasz (KS Polkowice), Mateusz Wilk (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Wrzesień (Ruch Radzionków), Michał Zapaśnik (Dolcan Ząbki).
II liga: Adam Deja (MKS Kluczbork), Jacek Kosmalski (Pogoń Siedlce), Michał Kachniarz (Stal Stalowa Wola), Łukasz Młynarski (Motor Lublin), Daniel Sobas (GKS Tychy), Mariusz Zawodziński (Znicz Pruszków), Dariusz Zjawiński (Świt Nowy Dwór Mazowiecki).

 

źródło: własne / Motor Lublin; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;