wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Gra błędów (fotogaleria)

Piłkarki siedleckiej Pogoni zagrały dzisiaj na własnym stadionie z Kingą Krasnystaw. Siedlczanki mimo prowadzenia do przerwy 2:1 przegrały 4:5, grając całą drugą połowę w „10”.

Siedlczanki do spotkania z Kinga przystąpiły w 11-osobowym składzie. Na ławce próżno było szukać rezerwowych zawodniczek. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Już w 5 minucie Pogonistki wyszły na prowadzenie za sprawą strzału i bramki Karoliny Sobolak. W 18 minucie do wyrównania doprowadziły przyjezdne, gdzie po błędzie defensywy Pogoni po sytuacji sam na sam zdobyły gola. Prowadzenie Pogoni w 29 minucie dała kapitan biało-niebieskich Olga Białkowska, która z rzutu wolnego ustaliła wynik do przerwy. Po zmianie stron Pogoń musiała grać w osłabieniu. Z boiska zejść musiała Katarzyna Jasińska, która z racji wieku juniorki nie mogła grać więcej niż połowę meczu, a w związku z brakiem rezerwowych podopieczne Michała Strzałkowskiego musiały grać w „10”. W drugiej odsłonie meczu widać było wyraźnie brak sił u siedlczanek, co poskutkowało stratą aż 4 goli w przeciągu 15 minut. W końcówce meczu Olga Białkowska jeszcze zdobyła co prawda dwa gole, jednak nie dało to wiele i siedlczanki poniosły kolejna porażkę w tym sezonie.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

07.04.12, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Kinga Krasnystaw 4:5 (2:1)

Bramki: Karolina Sobolak 5, Olga Białkowska 29, 78 (k), 82  – nieznany 18, Kinga Niedbała 57, 62, Angelika Stefańczyk 59, 71

Pogoń: 1. Martyna Matejczuk – 14. Sylwia Ławecka, 9. Katarzyna Jasińska (do 46 minuty), 19. Weronika Szpura, 4. Olga Białkowska, 8. Sylwia Skibniewska, 11. Karolina Sobolak, 2. Weronika Ługowska, 5. Agnieszka Michalak, 18. Sylwia Lewczuk, 7. Ewelina Zaniewicz

Kinga: 12. Natalia Ośko – 9. Milena Winiarczyk (74, 19. Magdalena Mazurek), 15. Ewa Woch, 11. Mariola Wawrzyszuk, 14. Paulina Ruszniak, 6. Małgorzata Świderczuk, 5. Agnieszka Terlecka, 18. Teresa Łuczak, 22. Kinga Niedbała, 2. Angelika Stefańczyk, 16. Patrycja Liśkiewicz (24, 10. Patrycja Bojarska; 46, 7. Agata Wołos)

Sędzia: Adam Skrzydlewski (Siedlce)