czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Tęcza zajaśniała dla Pogoni

Pingpongiści Pogoni Siedlce udanie zainaugurowali rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego. W I rundzie poradzili sobie z Tęczą Budki Piaseckie.

Jak dobrze wiemy faza zasadnicza rozgrywek II ligi już się zakończyła. Pogoń w oczekiwaniu na turniej finałowy (kolejny etap w walce o awans do I ligi) zagrała mecz Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego. Stało się tak gdyż oprócz rozgrywek drużynowych II ligi, klub MKS Pogoń Siedlce zgłosił zespół także do rozgrywek pucharowych. Poza siedlczanami do tych zmagań przystąpiło jeszcze sześć drużyn: Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Superliga), GLKS Nadarzyn (I liga), Spójnia Warszawa (II liga), GKTS Wiązowna (II liga), Return Piaseczno (III liga) i Tęcza Budki Piaseckie (IV liga).

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Pogoń trafiła na IV-ligową Tęczę Budki Piaseckie i bez problemu poradziła sobie wygrywając pewnie 4:0. Punkty zdobywali Tomasz Tomaszuk, Kamil Kurowski i Jakub Sagan oraz debel Tomaszuk/Kurowski. W drugiej rundzie, która zostanie rozegrana 18 kwietnia o godz. 17.00 Pogoniści podejmą na własnym parkiecie I-ligowy GLKS Nadarzyn. Będzie to dobre przetarcie przed wspomnianym Turniejem Finałowym II ligi. Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego podał termin tegoż turnieju. Odbędzie się on w dniach 30.04 – 1.05 w Warszawie na terenie zwycięzcy rozgrywek zasadniczych, Spójni. Ponadto zagrają Broń Radom i Józefovia Józefów. Wygrany turnieju zmierzy się w barażu (dwumecz) z najlepszym zespołem II ligi lubelsko-podlaskiej i dopiero zwycięzca tej konfrontacji uzyska awans do I ligi.

Oprócz zespołu męskiego, w Pucharze Polski wystąpiła żeńska ekipa Pogoni w składzie: Sylwia Borkowska, Beata Kogut i Ewa Lipińska. Panie zagrały u siebie z I-ligową Spójnią Warszawa i przegrały 1:4. Honorowy punkt zdobyła Sylwia Borkowska. Siedlczanki tym samy pożegnały się z rozgrywkami.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;