Pewna wygrana (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce pewne utrzymania w I lidze centralnej potwierdziły swoją dobrą dyspozycję i pokonały w przedostatniej kolejce fazy play-out BasketPro Jelenia Góra 71:59.

W teamie z Siedlec zabrakło Małgorzaty Jurkowskiej, która narzeka na drobny uraz. Oba zespoły zaczęły niemrawo. Dopiero w czwartej minucie tego spotkania padły pierwsze punkty. Rozpoczęła Małgorzata Myćka celną „trójką”. Ogólnie rzecz biorąc pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando MKK Siedlce. Siedlczanki grały zespołowo i dobrze w obronie powstrzymując ataki rywalek. Poza tym miały w swoich szeregach Małgorzatę Myćkę, która była nie do powstrzymania pod koszem, zdobywając w tej kwarcie 12 punktów. Po 10 minutach zespół z Siedlec prowadził 19:10.

Siedlczanki chyba zbyt pewne siebie rozpoczęły drugą kwartę, bowiem przy wyniku 21:11 przyjezdne dwukrotnie trafiły za 3, raz za 2 i znacznie zmniejszyły straty. Trener Teodor Mołłow był zmuszony wziąć czas i poinstruować swoje podopieczne jak mają grać. Efekty przyszły, bo koszykarki MKK znów zaczęły grać tak jak powinny. Przewaga zaczęła rosnąć, tym bardziej, że przeciwniczki raziły nieskutecznością. W ich drużynie jaśniejszą postacią była Jastina Kosalewicz. Po dwudziestu minutach MKK prowadził 41:27.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie zmieniły obrazu gry. Dalej stroną dyktującą warunki gry był siedlecki MKK. Zawodniczki z Jeleniej Góry próbowały się „odgryzać”, ale nie były w stanie nic zdziałać wobec konsekwentnej gry naszych koszykarek. W 26 minucie nasze panie osiągnęły 23-punktową przewagę (54:31) i nic nie wskazywało, że zmieni się coś na korzyść BasketPro. Rywalki robiły co mogły, ale nie potrafiły przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi MKK, który na 10 minut przed końcem prowadził 56:38.

W ostatnich 10 minutach gospodynie grały na luzie. Szkoleniowcy dali szansę pograć zawodniczkom, które zazwyczaj spędzają mało czasu na parkiecie. W zespole z Jeleniej Góry dobrze prezentowała się Marzena Kowalczyk, która notowała kolejne celne trafienia za 3 (w sumie 5 w tej części). Przyjezdne zdołały zmniejszyć straty i koniec końców nasz zespół wygrał 71:59.

Za tydzień ostatnie spotkanie w Lublinie z AZS UMCS.

15.04.12, 19.00 – Siedlce (hala ARM)

I liga centralna, faza play-out: MKK Siedlce – BasketPro Jelenia Góra 71:59 (19:10, 22:17, 15:11, 15:21)

MKK: 15. Małgorzata Myćka 22 (2×3, 8 zbiórek, 4 asysty), 5. Paulina Gajdosz 11 (3×3, 7 asyst), 22. Kamila Petryka 9 (1×3), 13. Sylwia Janas 8 (13 zbiórek), 16. Katarzyna Agnieszczak 8, 10. Magdalena Kowalska 5, 6. Dominika Paczkowska 2, 14. Jolanta Nowocin 2, 20. Ewelina Skardzińska 2, 21. Agata Pacuszka 2, 4. Anna Jaszczuk, 8. Dominika Prochenka.

BasketPro: 11. Marzena Kowalczyk 23, 13. Joanna Pawlukiewicz 10, 12. Paulina Podgajna 9, 14. Jastina Kosalewicz 9, 15. Żaneta Szczęśniak 6, 9. Monika Paradowska 3, 7. Karolina Kosiorowska 2, 4. Daria Łopatka, 8. Laura Prystrom.