niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Zgodnie z planem

Pingpongiści Pogoni Siedlce odnieśli drugie zwycięstwo w Turnieju Finałowym II ligi mazowieckiej pokonując Broń Radom w stosunku 8:2. Jutro ostatni, decydujący mecz – ze Spójnią Warszawa.

Bez najmniejszych problemów Pogoń odniosła swoje drugie zwycięstwo podczas turnieju w Warszawie. Podopieczni grającego trenera Jakub Sagana pokonali czwarty zespół II ligi mazowieckiej, radomską Broń 8:2. Szkoleniowiec Pogoni pozwolił sobie na tasowanie składem, w związku z czym zagrało 6 zawodników. Młody Tomasz Tomaszuk debiut na poziomie II ligi zaliczył w rannym meczu, a w tym zdobył swój pierwszy punkt w rozgrywkach. Pojedynków nie udało się wygrać Wiktorowi Francowi (singiel) i deblowi Mikołaj Misak/Jakub Sagan.

W dniu jutrzejszym dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć. W meczu decydującym o tym, kto zagra w ostatnim etapie walki o awans do I ligi (barażu ze zwycięzcą pary Słoneczny Stok Białystok II/CKFiS Bełżyce) spotkają się Pogoń Siedlce i Spójnia Warszawa. W tym momencie w lepszej sytuacji są gospodarze, którym wystarczy remis. Siedlczanie za to muszą wygrać i to najlepiej wyżej niż 6:4. W innym wypadku będą się liczyły małe punkty.

 

30.04.12, 15.00 – Warszawa

II liga mazowiecka (turniej finałowy): Pogoń Siedlce – Broń Radom 8:2
Punkty dla Pogoni:
Jakub Folwarski 2, Michał Wierzchowski 1, Mikołaj Misak 1, Wiktor Franc 1, Jakub Sagan 1, Tomasz Tomaszuk 1, Wiktor Franc/Jakub Folwarski 1

II liga mazowiecka (turniej finałowy): Spójnia Warszawa – Józefovia Józefów 7:3

 

Tabela po pierwszym dniu turnieju:

Lp.

Drużyna

Mecze

Punkty

Małe punkty

1.

Spójnia Warszawa

5

10

36:14

2.

Pogoń Siedlce

5

8

35:15

3.

Józefovia Józefów

5

1

16:34

4.

Broń Radom

5

1

13:37

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;