niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Pewni przyszłości

Narciarze Rawy Siedlce: Maciej Staręga i Anna Staręga nie tak dawno zakończyli sezon 2011/2012, a już wiedzą, że w kolejnym ponownie znajdą się w kadrach narodowych. PZN podał kadry na sezon 2012/2013.

Maciej Staręga znalazł się w kadrze A-mix, obok Sebastiana Gazurka, Mariusza Michałka, Jana Antolca, Pawła Klisza oraz Sylwii Jaśkowiec, Kornelii Marek, Pauliny Maciuszek, Agnieszki Szymańczak i Eweliny Marcisz. Za wyniki mężczyzn w tej grupie odpowiadał będzie Janusz Krężelok, a asystentem został Andrzej Michałek. Nowym trenerem kadry A-MIX kobiet będzie Ivan Hudac.

Anna Staręga znalazła się w kadrze młodzieżowej. Oprócz niej w kadrze znaleźli się: Justyna Mordarska, Urszula Łętocha, Marzena Maciulewicz, Martyna Galewicz, Magdalena Kozielska oraz Konrad Motor, Krzysztof Kukuczka, Dawid Bril, Patryk Chudoba, Mateusz Ligocki i Marcin Rzeszótko. Trenerami będą: Wiesław Cempa (mężczyźni) i Urszula Migdał (kobiety).

Trenerka żeńskiej części kadry młodzieżowej w biegach narciarskich Urszula Migdał podsumowując miniony sezon chwaliła m.in. naszą zawodniczkę: – Jeśli miałabym kogoś wyróżnić, to na pewno Annę Staręgę i Justynę Mordarską. Uważam, że te dwie zawodniczki spełniły zaplanowane założenia. Sezon całej kadry był średnio udany, aczkolwiek Anna Staręga zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Slavic Cup, a Justyna Mordarska była trzecia. Na początku sezonu zdecydowanie najlepiej biegała Ania Staręga, natomiast później nieco szybsza była Justyna Mordarska.

 

źródło: skipol / PZN; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;