Wiktoria Pogoni (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni w meczu na szczycie ligi okręgowej wygrał z Victorią Kałuszyn 2:1.

Już w 5 minucie siedlczanie mogli wyjść za prowadzenie. Hubert Kosim podał do Tomasza Grochowskiego, jednak ten będąc sam na sam strzelił niecelnie. Dziesięć minut później Kosim strzelał z ostrego kąta, a piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Victorii. W 27 minucie Grochowski wyłożył futbolówkę Emilowi Michalakowi, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry padła jedyna bramka w tej odsłonie. Bartosz Mudent dośrodkował z rzutu rożnego, bramkarz przyjezdnych nie złapał piłki, a zamykający akcję Kamil Witkowski zdobył gola głową. W 38 minucie Grochowski okiwał obrońców, lecz jego strzał był znów niecelny. W ostatniej akcji Mudent strzelał mocno z rzutu wolnego, ale dobrze w bramce spisał się Michał Ostolski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Victorii, którzy mogli zdobyć bramkę już w pierwszych minutach. Łukasz Gągol ładnie strzelił z półwoleja, ale nie trafił w bramkę. W 50 minucie Grzegorz Krystosiak strzelił głową obok bramki. 55 minuta: Podanie wzdłuż bramki wykończył Paweł Księżopolski, który doprowadził do remisu. Na około 15 minut przed końcem meczu podopieczni Andrzeja Cabaja zdobyli zwycięskiego gola. Strzał Mariusz Bednarczyka wybronił golkiper z Kałuszyna, ale do piłki dobiegł Tomasz Misiowski, który dobrze wykończył akcję. W ostatnich minutach piłkarze Michała Artycha próbowali wyrównać, jednak dobrze spisywała się siedlecka defensywa.

Następne spotkanie rezerwy rozegrają w sobotę 12 maja na wyjeździe z MKS Małkinia.