Szachiści uczcili państwowe święto

W XXIV Turnieju Szachowym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, zwyciężył mistrz Marcin Myć ze Skoczka Siedlce, uzyskując 6 pkt z 7 partii.

Na 2 miejscu uplasował się mistrz FIDE Piotr Delekta z poznańskiego Lecha. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sławomirowi Kurpiewskiemu ze Skoczka Siedlce. Obaj, podobnie jak zwycięzca turnieju, zdobyli po 6 pkt. O ostatecznej kolejności decydowała punktacja dodatkowa.

Kolejne nagrodzone miejsca z dorobkiem 5 pkt zajęli:
4. Filip Delekta – Stilon Gorzów Wlkp. – najlepszy wśród uczniów gimnazjów – Gimnazjum w Mokobodach
5. Mateusz Siwek – Radzyń Podlaski
6. Jakub Szczygieł – Krynka – najlepszy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych – I LO im. B. Prusa w Siedlcach.

Klasyfikację uczniów klas IV – VI szkół podstawowych wygrał Filip Piskorski z SP STO w Siedlcach, a uczniów klas I – III – Piotr Delekta z SP w Mokobodach.

W turnieju zorganizowanym przez Klub Szachowy Skoczek Siedlce, rozegranym systemem szwajcarskim, wzięło udział 47 zawodników.  Pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce wręczyli zwycięzcom  Jarosław Głowacki – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce i Prezes Klubu Szachowego Skoczek Siedlce Andrzej Brochocki.  Szczegółowe wyniki turnieju są dostępne na oficjalnej stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro: WYNIKI

Turniej Szachowy zamknął tegoroczny cykl imprez zorganizowanych okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście. Wyniki turnieju zostały zaliczone do łącznej punktacji cyklu turniejów Grand Prix Siedlec na rok 2012.

źródło: własne; foto: własne