poniedziałek, 27 maja 2024r.

Czas na (30) kolejkę

Pogoń zagra u siebie z Puszczą. Ważne mecze pomiędzy zespołami z dołu tabeli.

 

Przed Pogonią mecz z jedną z najbardziej nieodgadnionych ekip II ligi. Po pożegnaniu się, w różnych momentach sezonu, z Marcinem Bojarskim i Tomaszem Moskałą w kadrze Puszczy ciężko o głośne nazwiska. Zamiast tego jest wielu młodych piłkarzy z Małopolski, którzy grają szybką krakowską piłkę, opartą na dużej ruchliwości i częstych zmianach pozycji. Niepołomiczanie są niezwykle skuteczni pod bramką przeciwników. Zdobywane gole rozkładają się na kilku graczy, dlatego nie są zależni od formy jednego zawodnika. W bramce stoi młody Kamil Turbasa lub doświadczony Tomasz Kwedyczenko. Filarami obrony są byli ekstraklasowicze Tomasz Księżyc i Krzysztof Radwański. W przednich formacjach należy zwrócić szczególną uwagę na Mateusza Cholewiaka, Marka Mizię i Dawida Kałata. Zobaczymy jak z powstrzymaniem ataków piłkarzy spod Krakowa poradzi sobie siedlecka Pogoń. Biało-niebiescy przystąpią do meczu w praktycznie najsilniejszym składzie, zabraknie jedynie pauzującego za kartki Mariusza Marczaka.

Motor z nowym trenerem na ławce zmierzy się w Stalowej Woli ze Stalą. Nowego opiekuna ma także Pelikan, Roberta Wilka zastąpił Grzegorz Wesołowski. Debiutem dla byłego szkoleniowca ŁKS będzie potyczka z Garbarnią w Krakowie. Stal Rzeszów postara się o sprawienie niespodzianki w meczu z niepokonanym Okocimskim. Inny czołowy zespół ligi – Stomil zagra u siebie z Wigrami. W meczu o 6 punktów Świt zmierzy się z Jeziorakiem. Wisła ugości podrażnionych porażką z Pogonią Resoviaków.


Plan spotkań 30 kolejki (9 maja):

9 maja (środa)
Stal Stalowa Wola – Motor Lublin (1:4), godz. 17:00
Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice (2:3), godz. 17:00
Garbarnia Kraków – Pelikan Łowicz (2:4), godz. 17:00
Stal Rzeszów – Okocimski KS Brzesko (2:3), godz. 17:00
Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki (2:1), godz. 17:00
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jeziorak Iława (0:0), godz. 18:00
Wisła Puławy – Resovia (0:0), godz. 20:00

Pauza: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Znicz Pruszków

Ostatni mecz:
5.V.2012: Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)
Skład Puszczy:
Tomasz Kwedyczenko – Marcin Zontek, Łukasz Jurkowski, Tomasz Księżyc, Krzysztof Radwański, Dawid Kałat (84 Piotr Kok), Piotr Morawski, Jarosław Lizak (90 Marcin Kowalczyk), Mateusz Cholewiak, Mateusz Olszak (55 David Paul), Paweł Moskwik (64 Maciej Balawander)

Kadra Puszczy:
Bramkarze: Tomasz Kwedyczenko, Kamil Turbasa.
Obrońcy: Łukasz Jurkowski, Michał Kowalski, Tomasz Księżyc, Jarosław Lizak, Piotr Morawski, Paulius Paknys – LTU, Krzysztof Radwański, Marcin Zontek.
Pomocnicy: Sebastian Janik, Dawid Kałat, Piotr Kok, Łukasz Nowak, David Paul, Paweł Strózik.
Napastnicy: Maciej Balawender, Mateusz Cholewiak, Tomasz Drabik, Marcin Kowalczyk, Marek Mizia, Paweł Moskwik, Mateusz Olszak.

Przybyli: Maciej Balawander (PKS Jadwiga), Łukasz Jurkowski (Polonia Przemyśl), Jarosław Lizak (Lubań Maniowy), Mateusz Olszak (Wisła Puławy), Paulius Paknys – LTU (Kolejarz Stróże).
Odeszli: Hubert Jaromin (Nadwiślan Góra), Peter Keshi (Szreniawa Nowy Wiśnicz), Arkadiusz Lewiński (Ruch Chorzów), Tomasz Moskała (szuka klubu), Michał Żywczak (Zieleńczanka Zielonki).

Gwiazda zespołu:
Mateusz Cholewiak – 22-letni napastnik urodził się w  Krośnie. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w MOSiR Jasło. Stamtąd trafił do łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Cholewiak występował w SMS przez 5 lat (pół roku w szkole w Bałuczu). O transferze zawodnika do Puszczy zadecydował świetny sezon 2010/11, w którym młody napastnik zdobył 15 bramek. W Niepołomicach napastnik ma coraz mocniejszą pozycję, w trwającym sezonie zdobył 5 bramek w 23 meczach ligowych.

Tak było jesienią:
13 kolejka (8.X.2011)
Puszcza Niepołomice – Pogoń Siedlce 3:2 (1:1)
Jak padły gole. 4 min. 1:0 Marek Mizia wywalczył piłkę przy linii końcowej i otworzył wynik spotkania. 38 min. 1:1 Robert Kwiatkowski dośrodkował do Jacka Kosmalskiego, który ofiarnie pakuje piłkę do siatki. 69 min. 2:1 Po akcji prawą stroną piłka przechodzi wzdłuż linii bramkowej Pogoni. Na drugim słupku zamknął akcję David Paul ładując piłkę do pustej bramki. 70 min. 2:2 Kosmalski pewnym wykonawcą karnego po faulu na Adamie Czerkasie. 89 min. 3:2 Rzut karny wykonywany przez Łukasza Nowaka broni Paweł Nerek. Jednak sędzia z tylko sobie znanych powodów nakazuje powtórne wykonanie „jedenastki”. Druga próba przypadła Tomaszowi Księżycowi, który pewnie trafił.
Kuriozalna decyzja. Zarządzenie przez sędziego powtórki rzutu karnego. Pierwszy strzał (Nowaka) został obroniony przez Nerka. Druga próba piłkarza Puszczy, tym razem Księżyca, już się powiodła.
Usłyszane po meczu. Grzegorz Wędzyński: Pozostał niesmak. Przegraliśmy 2:3 po wyrównanej grze i walce. (…) Nie ustrzegliśmy się też podstawowych błędów.

Bilans Pogoni z Puszczą: 1 mecz, 0-0-1, bramki 2:3

 

źródło: własne; foto: Dziennik Polski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;