czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Z Puszczą na tarczy (multimedia)

Pogoni wyraźnie nie leżą małopolskie drużyny. W meczu 30. kolejki siedlczanie przegrali na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 0:1. W sumie z drużynami z województwa Małopolskiego w tym sezonie biało-niebiescy wywalczyli tylko 1 punkt na 15 możliwych.

Siedlczanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem Mariusza Marczaka (pauza za 4 żółte kartki) i Jacka Kosmalskiego (nie trenuje i nie wiadomo co się z nim dzieje). Mimo to spotkanie było wyrównane i można powiedzieć, że to nawet Pogoń miała więcej okazji na strzelenie bramki. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu Adama Czerkasa ani Adrian Dziubiński, ani Michał Steć nie przecieli piłki. Pięć minut później znów próbował Czerkas, jednak bramkarz gości 38-letni Tomasz Kwedyczenko nie dał się zaskoczyć.

Swoje szanse w pierwszej połowie dla Pogoni mieli również Steć i Robert Kwiatkowski, ale nie trafili do siatki. Najgroźniejszą sytuację dla Puszczy stworzył Mateusz Cholewiak, który strzelił w boczną siatkę. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, jednak gola zdobyli przyjezdni. Amerykanin David Paul po błędzie Przemysława Rodaka i braku zdecydowania reszty defensorów stanął oko w oko z Jackiem Kozaczyńskim juniorem i się nie pomylił. Za moment uderzał Jarosław Lizak, jednak tym razem górą był siedlecki bramkarz. Najlepszą sytuację w drugiej odsłonie dla Pogoni miał Hubert Kosim, który po podaniu Cezarego Demianiuka był sam na sam z Kwedyczenkiem, trafił w niego, a piłka przeleciała obok słupka. W końcówce spotkania strzelali jeszcze Marcin Zontek i Adam Czerkas, ale za każdym razem piłka znajdowała się w rękach bramkarza.

Bramka Davida Paula

Zapis audio konferencji po meczu

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

Zdjęcia z meczu autorstwa Michała Michalskiego

 

09.05.12, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0) Widzów: 700

Bramka: David Paul 55

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 18. Dariusz Dadacz, 6. Marcin Rogoziński, 17. Przemysław Rodak, 22. Damian Guzek – 8. Robert Kwiatkowski (79, 21. Cezary Demianiuk), 24. Marek Lendzion, 4. Chinonso Agu (66, 10. Marcin Paczkowski), 11. Adrian Dziubiński (57, 7. Hubert Kosim), 16. Michał Steć (80, 13. Bartosz Mudent) – 9. Adam Czerkas

Puszcza: 1. Tomasz Kwedyczenko – 18. Marcin Zontek, 3. Łukasz Jurkowski, 7. Tomasz Księżyc, 6. Krzysztof Radwański – 19. Mateusz Olszak (46, 16. David Paul), 2. Paweł Strózik, 20. Jarosław Lizak (90+1, 5. Piotr Kok), 10. Łukasz Nowak (89, 8. Dawid Kałat), 21. Mateusz Cholewiak – 11. Paweł Moskwik (69, 15. Marek Mizia)

Żółte kartki: Chinonso Agu 63 – Jarosław Lizak 44, Łukasz Nowak 49

Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów)

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;