W cieniu rywali

Reprezentanci WLKS Siedlce rywalizowali w 82 Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów w Zakliczynie, ale sukcesów nie odnotowali.

Najwyżej z naszych zawodników – na 9 miejscu w kat. 69kg uplasował się Łukasz Ławecki (230kg w dwuboju= 105+125). Dwunaste miejsce w tej samej kategorii zajął Damian Śliwiński (228kg w dwuboju = 103+125). Na trzynastym miejscu rywalizację w kat. 105kg zakończył Przemysław Kozłowski (280kg w dwuboju = 125+155), a czternasty w kat. 85kg był Kamil Adamczyk (200kg = 85+115).

Dodajmy, że mistrzem Polski w kat.+105kg został były zawodnik WLKS Siedlce (obecnie Zawisza Bydgoszcz), Marcin Dołęga, który uzyskał wynik 422kg w dwuboju (196 w rwaniu i 226 w podrzucie), wygrywając poza tym klasyfikację Sinclaira.

źródło: własne / Polska Sztanga; foto: Polska Sztanga