Zwycięski remis (fotogaleria)

Rugbiści Pogoni Siedlce zremisowali z Czarnymi Pruszcz Gdański w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Dzięki temu wynikowi Pogoniści zajmują pierwsze miejsce przed fazą play-off.

Spotkanie zaczęło się od delikatnej przewagi Pogonistów. Pierwszą sytuacją dla gospodarzy był rzut karny, który nie został wykorzystany przez Dawida Lorentowicza. Kilka minut później po dynamicznej akcji prawą stroną przyłożenie zaliczył Daniel Szczepaniak. Po tej akcji na 7:0 wynik meczu podwyższył Lorentowicz. Pogoń nie zdobyła więcej punktów w pierwszej połowie, a mogła i powinna. Najpierw w akcji 2 na 1 na lewym skrzydle zabrakło dokładnego ostatniego podania, natomiast kilka minut później w bardzo podobnej akcji zabrakło precyzji.

Na początku drugiej połowy po raz drugi przyłożył Szczepaniak. W tym momencie wydawało się, że Pogoniści kontrolują boiskowe wydarzenia. Na murawie toczyła się ostra walka, która w pewnym momencie doprowadziła do krótkich przepychanek. Czarni złapali kontakt z siedlczanami po skutecznym przyłożeniu i podwyższeniu. W szeregi gospodarzy wdała się duża nerwowość, czego efektem były liczne niedokładności i proste błędy. Goście doprowadzili do remisu i nerwowej końcówki. Siedlczanie nie pozwolili wyrwać sobie remisu, który okazał się być zwycięski.

Mimo sukcesu, jakim jest bez wątpienia wygranie rozgrywek zasadniczych, to w grze Pogonistów było kilka mankamentów. Czarni potwierdzili dobrą formę i wygląda na to, że między nimi a siedlczanami rozegra się walka o awans do Ekstraligi. Już za tydzień w Siedlcach odbędzie się mecz półfinałowy. W sobotę o 14 Pogoń zagra ze Skrą. W razie wygranej rewanżowe spotkanie finałowe zostanie rozegrane w Siedlcach.

Opinia pomeczowa
Dawid Lorentowicz: Jesteśmy bardzo zawiedzeni swoją postawą. Byliśmy mocno nastawieni fizycznie i psychicznie na pierwszą połowę meczu. Graliśmy w miarę taktyczne rugby, wykonywaliśmy założenia trenera. Nie czułem się na tyle pewnie, żeby przenosić przy pomocy nowych piłek grę na połowę przeciwnika. Czarni dobrze grają nogą, mają także dobre tyły, które ciągną kontry. Nie wiem czy to jest niefart, czy zła dyspozycja. Mieliśmy problem w tyłach z wyprowadzeniem piłki, z wykończeniem akcji. Było bardzo dużo przodów w pierwszej połowie. W drugiej połowie było jeszcze więcej błędów, przodów, karnych, a nawet krótka bójka. Poza tym kłótnie między sobą w drużynie. To wszystko doprowadziło do nerwówki 12:12 i mieli podwyższenie. Na szczęście nie trafili, utrzymał się remis, który dla nas jest zbawienny. To nie była nasza gra i to nie jest zespół Pogoni jakiego wszyscy oczekują. Obiecujemy, że na następny mecz wyjdziemy w lepszej dyspozycji i będziemy skuteczniejsi.

27.05.12, 14:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Czarni Pruszcz Gdański 12:12 (7:0)

Punkty: Daniel Szczepaniak 10 (2 p), Dawid Lorentowicz 2 (pd) – Paweł Płoński 10 (2 p), Patryk Narwojsz 2 (pd)

Pogoń: 1. Dawid Rajewski (41 16. Michał Wierzejski), 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Łukasz Powałka (63 18. Dawid Dybowski), 5. Bartłomiej Jasiński, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński, 9. Bartosz Stelęgowski, 10. Dawid Lorentowicz, 11. Sebastian Krupa (70 22. Paweł Żelazowski), 12. Paweł Piwnicki, 13. Bartek Nasiłowski, 14. Daniel Szczepaniak, 15. Mateusz Lament
Czarni: 1. Adam Ciesiołkiewicz (50 17. Daniel Skonieczny), 30. Arkadiusz Wenta, 3. Norbert Kamoń (73 19. Kacper Rybka), 4. Dariusz Lechmyc, 7. Paweł Płoński, 36. Jarosław Chlebicz (73 24. Krzysztof Mazur), 6. Łukasz Śmietański, 33. Krzysztof Lechmyc, 9. Łukasz Luboszczyk (60 34. Bartosz Mirowski), 31. Mateusz Zajkowski, 38. Piotr Orzłowski, 39. Tomasz Zajkowski, 40. Rafał Bałachowski, 14. Patryk Narwojsz, 37. Mariusz Kasperek