Złoto i brąz na początek

Miłe informacje dotarły do nas z Piekar Śląskich, gdzie trwają 19 Mistrzostwa Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów. Na podium stanęły dwie zawodniczki WLKS Siedlce.

Mistrzynią Polski w kat. 53 kg została Dominika Misterska-Zasowska, która osiągnęła w dwuboju rezultat 163 kg. Sztangistka WLKS zdobyła ponadto małe złote medale za rwanie (73 kg) i podrzut (90 kg). Drugą zawodniczkę Agnieszkę Zacharek (AKS Białogard) Misterska-Zasowska wyprzedziła o 6 kg (157), a trzecią Malwinę Chodor (Śląsk Wrocław) o 8 kg (155).

Brązowy medal trafił na szyję Wiolety Jastrzębskiej, która rywalizowała w kat. 48 kg. Siedlczanka uzyskała ten sam rezultat (146 kg) co Agata Fus (Znicz Biłgoraj), ale przegrała srebro większą wagą ciała. Jastrzębska zdobyła za to mały srebrny medal za rwanie (65 kg) i brąz za podrzut (81 kg). Bezapelacyjną zwyciężczynią tej kategorii wagowej została Marzena Karpińska, która osiągnęła znakomity wynik 189 kg w dwuboju.

Inne reprezentantki WLKS Siedlce, które pierwszego dnia mistrzostw zaprezentowały się na pomoście w Piekarach Śląskich plasowały się na następujących pozycjach: na piątej Marcela Urda w kat. 69kg, na siódmej Agata Rok w kat. 58 kg i na ósmej Paulina Kuć w kat. 53 kg.

źródło: własne / Polska Sztanga; foto: Polska Sztanga