Na włoskiej i polskiej ziemi – siedleccy kickbokserzy opromienieni

Kickbokserzy Power Siedlce i TKKF Siedlce w ostatnich dniach brali udział w zawodach Pucharu Świata w Rimini (Włochy) oraz Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

Najbardziej zadowolony z wyjazdu do Włoch na zawody Pucharu Świata może być Maciej Garbaczewski (na zdjęciu z trenerem Andrzejem Garbaczewskim), który w kat. juniorów (kat. 65 kg) w formule kick light zdobył złoto. Poza tym wywalczył także srebro w tej samej formule, ale w rywalizacji seniorów (kat. 69 kg).

Ze srebrnymi medalami z Rimini wrócili Katarzyna Furmaniak (seniorzy, formuła full contact) w kat. 65 kg, Mateusz Radzikowski (kadeci, formuła light contact) w kat. 69 kg (oboje Power) oraz Bartosz Ożarek z TKKF Siedlce (seniorzy, formuła kick light) w kat. 79 kg.

Brązowe medale zdobyli Cyprian Grzęda z TKFF Siedlce (seniorzy formuła kick light) w kat. 89 kg i Sebastian Matulaniec z Power Siedlce (seniorzy, formuła  full contact) w kat. 81 kg.

Zawody we Włoszech to jeden z największych turniejów kickboxingu na świecie. W tym roku startowało ponad 2000 zawodników z 25 państw.

Kickbokserzy TKKF Siedlce rywalizowali także Mistrzostwach Województwa Lubelskiego rozegranych w… Lublinie.

Złote medale wśród seniorów w formule kick light wywalczyli:  Artur Iwaniuk (79 kg) i Bartosz Ożarek (84 kg). Srebrny medal w rywalizacji seniorów w formule kick light zdobył Maciej Garbaczewski (69 kg).

Marcin Marciszewski okazał się najlepszy w kat. juniorów w formule light contact (74 kg).

W gronie kadetów w formule kick light wygrywali: Kinga Mikołajczuk (50 kg), Mateusz Ożarek (57 kg) i Dominik Grzęda (63 kg).

źródło: życiesiedleckie.pl; foto: kibo.pl