poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Jaszczuk ze złotem

Tomasz Jaszczuk z Pogoni Siedlce został mistrzem Polski w skoku w dal w rozgrywanych w Bielsku-Białej Mistrzostwach Polski seniorów.

Pochodzący ze Zbuczyna skoczek w dal osiągnął kolejny sukces w swojej karierze zostając najlepszym zawodnikiem w Polsce w konkurencji skoku w dal.

Tomasz Jaszczuk rozpoczął konkurs od odległości 7.00, co dawało mu po pierwszej serii dopiero ósme miejsce. Drugi skok o długości 7.84 był bardzo dobry i dzięki niemu Jaszczuk objął prowadzenie w konkursie. Wydawało się, że będzie kontrolował przebieg wydarzeń do końca, tymczasem w ostatniej serii Konrad Podgórski z AZS AWF Biała Podlaska uzyskał wynik 7.87 i to on wyszedł na prowadzenie. Zawodnik Pogoni Siedlce zachował zimną krew i w ostatnim skoku „odgryzł” się bialczaninowi. Uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik (8.05) i zdobył złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Lewandowski z MKL Szczecin (7.66).

Przypomnijmy, że przed tygodniem Tomasz Jaszczuk startował w Memoriale Henryka Guta w Siedlcach, gdzie osiągnął wynik 7.88.

 

Skok w dal
1. Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) 8.05
2. Konrad Podgórski (AZS AWF Biała Podlaska) 7.87
3. Krzysztof Lewandowski (MKL Szczecin) 7.66

 

źródło: własne; foto: TS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;