wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Oczekiwania były większe

Tomasz Jaszczuk i Lidia Chojecka ze zmiennym szczęściem startowali podczas 21 Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbyły się w Helsinkach.

Lidia Chojecka (MKS Pogoń Siedlce) fatalnie spisała się już w półfinale biegu na 1500m i nie awansowała do finału. Chojecka bieg rozpoczęła spokojnie, znajdując się bliżej końca stawki. Po połowie dystansu przyspieszyła i zbliżyła się do prowadzącej czwórki, ale przed ostatnim okrążeniem nasza zawodniczka była szósta. Szanse na włączenie się do walki o awans malały, a Chojecka tracąc siły – spadła na ostatnią pozycję (4.20,66).

– Bardzo źle taktycznie rozegrałam bieg. Znalazłam się w środku stawki, gdzie były ogromne przepychanki, o mało nie zaliczyłam przewrotki. Ktoś mnie zahaczył z tyłu, straciłam rytm i od tej pory źle mi się biegło. Już na końcu wiedziałam, że nie ma szans o dobre miejsce, to przestałam walczyć – przyznała Chojecka.
Zawodniczka Pogoni Siedlce narzekała, że przez kontuzję ścięgna Achillesa w kwietniu, miała niemal miesiąc przerwy w treningach i przez to miała zbyt mało biegów w tym sezonie. Mimo wszystko Chojecka jeszcze się nie poddaje. – Wiem, że wykonałam ciężką pracę i wiem, że jestem w stanie zrobić minimum olimpijskie. Muszę się na tym skupić – mówi.

Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) po zakwalifikowaniu się do finału skoku w dal, zajął w nim niezłe ósme miejsce, ale do kwalifikacji na Igrzyska zabrakło sporo. Ubiegłoroczny wicemistrz Europy w skoku w dal, zmierzył się z europejską czołówką w finale seniorskich mistrzostw w Helsinkach. W drugiej kolejce poszybował na odległość 7.90 (wiatr 1,4 m/s). To dało mu 8. pozycję, a więc miejsce w ścisłym finale. Polakowi nie udało się jednak poprawić tego wyniku, choć w trzech spalonych próbach skoczył dużo dalej.

– Nie do końca jestem zadowolony. 7.90 skoczyłem bardziej na zaliczenie. Później nie miałem szczęścia do wiatru, ale ogólnie warunki do skakania były dziś dobre. Cieszę się jednak, ze miałem okazję skakać z bardziej doświadczonymi rywalami. Na kolejnych imprezach będę chciał już walczyć o medale – powiedział.

 

WYNIKI

Skok w dal
1. Sebastian Bayer (Niemcy) 8,34
2. Luis Felipe Meliz (Hiszpania) 8,21
3. Michel Torneus (Szwecja) 8,17

8. Tomasz Jaszczuk (Polska) 7,90

 

1500 m 
1. Asli Cakir Alptekin (Turcja) 4.05,31
2. Gamze Bulut (Turcja) 4.06,04
3. Anna Miszczenko (Ukraina) 4.07,74

Lidia Chojecka – odpadła w półfinałach

źródło: PZLA / bieganie.pl / Sportowe Fakty / Onet

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;