poniedziałek, 27 maja 2024r.

Pożegnanie z Kosmalem

Jacek Kosmalski występował w Pogoni przez 2 lata, w czasie których zdobył 31 bramek w 44 meczach.

Zanim napastnik trafił do Siedlec grał w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie poszło mu mówiąc delikatnie średnio. Renomę skutecznego zawodnika Kosmal wyrobił sobie w Polonii Warszawa. Występował także m.in. w Pogoni Szczecin, Legii Warszawa i ŁKS Łódź.

Kosmalski wzmocnił Pogoń przed sezonem 2010/11 i był jednym z głównych autorów awansu do II ligi. Jego skuteczność i doświadczenie dały siedlczanom wiele punktów. Na boiskach grupy wschodniej II ligi zanotował świetną serię między 9 a 13 kolejką, kiedy zdobył 6 bramek w 5 meczach. Pozostałe trafienia w ubiegłym sezonie, to dwie bramki z Wisłą Puławy i wykorzystany rzut karny z Jeziorakiem Iława. Ostatni meczem w barwach Pogoni okazała się porażka 0:3 z Motorem Lublin w 27 kolejce.

Opinia
Jacek Kosmalski: Z Siedlec mam praktycznie same pozytywne wspomnienia, wkrótce na pewno odwiedzę miasto. To co najbardziej zapamiętam to ludzie, którzy byli mili i niezwykle pomocni. Planuję grać w piłkę jeszcze przez około półtora roku. W najbliższych dniach moja klubowa przyszłość powinna się wyjaśnić. Moim nowym klubem będzie zespół z I lub II ligi.

 
źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;