Królewska gra w Gródku

7 lipca, już po raz drugi rok z kolei, w malowniczym Gródku n/Bugiem, w nowopowstającym ośrodku wypoczynkowym, odbył się siódmy tegoroczny turniej szachowego Grand Prix Siedlec 2012 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Turniej objęli także patronatem: firma „Gródek Dwór” Sp. z o.o. – właściciel ośrodka raz Wójt Gminy Jabłonna Lacka – Wiesław Michalczuk.

Turniej, mimo wakacyjnej pory, zgromadził liczną stawkę aż 34 zawodników i zawodniczek. Turniej wygrał mistrz FIDE Piotr Delekta – reprezentujący KSz. Lech Poznań – zdobywając 6,5 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy Skoczka Siedlce: Mistrz Marcin Myć – 6 pkt. i Sławomir Kurpiewski – 5,5 pkt.

Turniej, mimo pięknej słonecznej i gorącej lipcowej aury, toczył się w zaciętej i sportowej atmosferze. Na uwagę zasługuje udział dużej grupy dzieci, które w dowód sympatii zostały obdarzone nagrodami
pozaregulaminowymi. Specjalną nagrodę – puchar Wójta Gminy Jabłonna Lacka – otrzymał Andrzej Brochocki za inwestycję rodzinną w rozwój ośrodka wypoczynkowego w Gródku, co ma niezaprzeczalny walor promocyjny samej  miejscowości, a tym samym i całej gminy. Turniej sędziował Waldemar Kulik z Węgrowa.