Michał Steć III

Siedlecka Pogoń w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Wisłę Puławy 3:1. Hattricka w tym meczu zdobył Michał Steć.

Siedlczanie od pierwszych minut prezentowali się lepiej od zespołu gospodarzy. Prowadzenie Pogoń objęła w 7 minucie, gdzie  po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Michała Stecia piłkę do własnej bramki głową skierował Rafał Kursa. Chwilę później siedlczanie prowadzili już 2:0. Adam Czerkas wyłożył piłkę Steciowi, a ten bez problemu umieścił ją w siatce przeciwnika. Po zmianie stron podwyższyć mógł Chinonso Agu, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Na dwadzieścia minut przed końcem po kontrze Czerkas zagrał do Stecia, a ten skompletował hattricka. Wisła nie poddawała się i zdołała przed końcowym gwizdkiem strzelić honorową bramkę. Jej autorem był Konrad Nowak, który oddał celny strzał z dystansu.

18.07.12, 18:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Puchar Polski: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2) Widzów: 250

Bramki: Konrad Nowak 82 – Rafał Kursa 7 (s), Michał Steć 11, 72

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć – 4. Mateusz Gawrysiak, 15. Rafał Kursa, 21. Mikołaj Skórnicki, 19. Łukasz Misztal – 8. Dawid Pożak (80, 2. Mateusz Kozieł), 13. Michał Budzyński, 10. Sebastian Orzędowski, 9. Rafał Wiącek (77, 6. Maciej Wójtowicz), 24. Paweł Jabkowski (77, 7. Piotr Mokiejewski) – 11. Konrad Nowak

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 3. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek – 20. Rafał Kosiec, 10. Marcin Paczkowski, 4. Chinonso Agu, 11. Adrian Dziubiński (78, 7. Hubert Kosim), 16. Michał Steć (73, 13. Bartosz Mudent) – 9. Adam Czerkas (77, 18. Wiktor Lach)

Żółte kartki: Michał Budzyński, Konrad Nowak – Przemysław Rodak

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Awans: Pogoń Siedlce