piątek, 12 kwietnia 2024r.

Rugby na Plaży w Siedlcach po raz X

Miejski Klub Rugby zaprasza w sobotę, 4 sierpnia na boisko plażowe za Stanicą nad siedleckim Zalewem. Po rocznej przerwie zostaną rozegrane X Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym.

 

Celem imprezy jest zapewnienie rozrywki dla osób odpoczywających nad Zalewem, propagowanie aktywnego wypoczynku i gry w rugby. Mistrzostwa zostaną rozegrane w trzech kategoriach: I od lat 11 do 14 (roczniki 1999-2001),  II od lat 15 do 17 (roczniki 1996-1998) i III od lat 18 (rocznik 1995 i starsi). W rozgrywkach może wystartować każdy chętny, który zbierze trójkę przyjaciół i przyjdzie na plażę nad Zalewem 4 sierpnia, drużyny do lat 18 muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Zgłoszenia będą przyjmowane na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek danej kategorii, kupony zgłoszeniowe można będzie otrzymać na miejscu.

Początek gier będzie następujący: kategoria I o godzinie 11.00, kategoria II o 12.00, kategoria III o 13.00. Bezpośrednio po ostatnim meczu odbędzie się podsumowanie imprezy.

Gra ma wiele wspólnego z klasycznym rugby, mimo, że przepisy zostały uproszczone do minimum, w rozgrywkach biorą udział 4 osobowe drużyny (3 graczy i 1 rezerwowy), czas trwania meczu 2 x 2,5 minuty, gra toczy się na boisku o wymiarach 20 x10 metrów, punkty zdobywa się tylko przez przyłożenie, a jedyny strój grających stanowią spodenki lub spodenki i koszulki.

Plażowe rugby zaczęto poważnie traktować piętnaście lat temu organizując turnieje w których obecnie grają nawet reprezentacje narodowe. Pierwszy turniej w Polsce zorganizowano w 1998 roku, natomiast w Siedlcach po raz pierwszy na piasku grano w 2002 roku. W dziewięciu poprzednich edycjach imprezy wystartowało blisko 200 zespołów.

Miejski Klub Rugby zaprasza wszystkich chętnych, którzy mają sportowe zacięcie i spędzają lato w mieście do wspólnej zabawy jajowatą piłką, emocji nie powinno zabraknąć…

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;