Bezkonkurencyjna Pawłowska

W ostatnim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoty medal zdobyła Paulina Pawłowska (Pogoń Siedlce).

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji młodych lekkoatletów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się na ziemi małopolskiej, w Krakowie. Miło nam donieść, że do grona złotych medalistów dołączyła Paulina Pawłowska z Pogoni Siedlce, która rywalizowała w biegu na 3000m. Pawłowska wygrała swoją konkurencję wyprzedzając drugą Magdalenę Wiśniewską (Rodło Kwidzyn) o prawie 5 sekund. Trzecia na mecie była Natalia Dzienniak (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz).

3000m
1. Paulina Pawłowska (Pogoń Siedlce) – 10:09.64
2. Magdalena Wiśniewska (Rodło Kwidzyn) – 10:14.13
3. Natalia Dzienniak (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) – 10:15.22

Ponadto piąte miejsce w finale trójskoku zajęła Olga Demiańczuk (WLKS Siedlce) – 11.79. Taką samą lokatę zanotował Daniel Chojecki (WLKS) w chodzie na 10km. Jego koledzy klubowi plasowali się na następujących pozycjach: 12 – Szymon Czartoszewski, 14. Mateusz Kuć, 15. Tomasz Niedziałek, 16. Mateusz Goławski. Czwarty w finale B biegu na 200m był Bartosz Floryszczyk (WLKS Siedlce) – 22.89.