niedziela, 19 maja 2024r.

Grzybowska zaprzysiężona

24 lipca był kolejnym dniem składania przyrzeczeń członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012. W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie zaprzysiężeni zostali m.in. tenisiści stołowi, a wśród nich siedlczanka Katarzyna Grzybowska.

Wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska jest jedną z pięciu osób w polskiej kadrze, które na Igrzyskach w Londynie będą walczyć o jak najwyższe miejsce (a kto wie, może o medal) w rywalizacji przy stole pingpongowym.
Siedlczanka wprawdzie szukała szans na awans na Igrzyska w grze indywidualnej, co jej się nie udało. Mimo to jej dobra dyspozycja poskutkowała nominacją do gry w drużynie. Oprócz niej znalazły się w niej: Li Qian, Natalia Partyka i Kinga Stefańska. Dwie pierwsze zagrają ponadto w singlu. Z mężczyzn jako jedyny z Polaków zaprezentuje się Wang Zeng Yi.

Dziś oprócz tenisistów tenisowych zaprzysiężono także przedstawicieli: badmintona, judo, pływania, szermierki i kolarstwa. Nominacje, piąte kółka olimpijskie oraz pamiątkowe monety wyemitowane przez NBP wręczali: attache olimpijski, senator Andrzej Person, poseł na sejm, mistrz olimpijski z Pekinu – Leszek Blanik oraz Kajetan Hądzelek – członek Prezydium PKOl. W uroczystości udział wzięła również Anna Budzanowska z Kancelarii Prezydenta RP z Biura Współpracy Instytucjonalnej.

Uroczyste przyrzeczenia złożyli: pływak Paweł Korzeniowski w imieniu zawodników oraz trener kolarstwa torowego Grzegorz Krejner w imieniu osób współpracujących. Na zakończenie attache olimpijski Andrzej Person pogratulował wszystkim wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie: – Jesteśmy z was dumni. Przed wami wielki dzień, w którym realizują się marzenia. Życzę wam, aby spełniły się one w Londynie.

 

źródło: agamar.pl/ts; foto: agamar.pl/ts

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;