czwartek, 23 maja 2024r.

Medale sekcji radioorientacji Pogoni Siedlce w mistrzostwach kraju

Z workiem medali wrócili z rozegranych w Ochędzynie Mistrzostw Polski w foxoringu i Sportowej Nawigacji Satelitarnej zawodnicy Pogoni Siedlce.

Podopieczni Bogdana Bali, jak to zwykle bywa w przypadku mistrzostw, czy to krajowych czy międzynarodowych, przywożą do Siedlec kolejne medale. Tym razem chwile radości zaznali w rozegranych w dniach 21-22 lipca w Ochędzynie k. Wielunia Mistrzostwach Polski w foxoringu i Sportowej Nawigacji Satelitarnej.

W rywalizacji seniorek zarówno w foxoringu jak i Sportowej Nawigacji Satelitarnej, równych sobie nie miała Agata Kulicka (Pogoń Siedlce). Tuż za nią plasowała się Magdalena Dura, zdobywając dwa srebrne medale.

W gronie seniorów bezkonkurencyjny okazał się Paweł Janiak zdobywając dwa złote medale: jeden w foxoringu, drugi w Sportowej Nawigacji Satelitarnej. Srebro w foxoringu wywalczył Radosław Bala, a brąz Szymon Ławecki. Szósty był Marek Kubisiak. Z kolei w Sportowej Nawigacji Satelitarnej drugie miejsce zajął Szymon Ławecki, a tuż za podium uplasował się Marek Kubisiak. Radosław Bala był ósmy (wszyscy Pogoń Siedlce).

W rywalizacji weteranów także nie brakowało sukcesów reprezentantów Pogoni Siedlce. W foxoringu w kat. M50 zwyciężył Jan Gracjasz przed Bogdanem Balą, a w kat. M60 trzeci był Ryszard Bykowski, natomiast czwarty Kazimierz Dura. W sportowej nawigacji satelitarnej w M50 triumfował Bogdan Bala, przed Janem Gracjaszem, a w M60 zwyciężył Kazimierz Dura, zaś trzeci był Ryszard Bykowski (wszyscy Pogoń Siedlce).

 

Foxoring to konkurencja w radioorientacji sportowej, która łączy w sobie klasyczną radioorientację sportową i bieg na orientację. W foksoringu zawodnik dostaje mapę z nakreślonym startem, metą oraz kołami o średnicy od 7 do 10 mm oznaczającymi punkty kontrolne, na których znajduje się urządzenie do potwierdzania obecności na punkcie. W momencie, gdy zawodnik znajduje się w określonym obrębie koła mikronadajnik jest słyszalny, co pozwala zawodnikowi zlokalizować za pomocą specjalnego odbiornika punkt kontrolny. Wygrywa ta osoba, która zaliczy wszystkie punkty kontrolne przewidziane dla jego kategorii w jak najkrótszym czasie.

 

źródło: własne / wikipedia; foto: juniorochedzyn.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;