niedziela, 19 maja 2024r.

III Bieg Siedleckiego Jacka – już 11 sierpnia

Bieg Siedleckiego Jacka wpisuje się w kalendarium wydarzeń sportowych miasta Siedlce. W tym roku bieg dla uczczenia wizyty Jana Pawła II w Siedlcach pod hasłem „Młody – wolny od nałogów” zostanie rozegrany po raz trzeci.

Bieg Siedleckiego Jacka jest odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania dużej części mieszkańców Siedlec, jak również mieszkańców z innych miast Polski. Impreza ma na celu pokazanie młodym ludziom sposobu wykorzystywania wolnego czasu oraz ukazanie innego, aktywnego sposobu spędzania wolnych chwil, bez używek i sztucznego dopingu. Celem imprezy jest również promowanie biegania.

III Bieg Siedleckiego Jacka odbędzie się dnia 11 sierpnia 2012 roku na dystansach 5 i 10 km, w kategorii: open kobiet i mężczyzn, nauczycieli, służb mundurowych oraz osób niepełnosprawnych: startujący na wózkach inwalidzkich (Active Wheelchair, Hand Bike, Rim Push), biegających o kulach i pozostali niepełnosprawni. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co zwiększa renomę zawodów. Pomiar czasu dokonany będzie za pomocą elektronicznych chipów, planowana liczba uczestników 600 osób.
Po raz pierwszy w tym roku zorganizowano bieg dla dzieci: godzina 16.20 dla dzieci z klas I – III, godzina 16.25 dla dzieci z klas IV – VI.

Jest jeszcze możliwość zapisów. Zapisy oraz więcej informacji na stronie www.biegjacka.pl

Organizatorem Biegu jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, a patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski.

 

Program III Biegu Siedleckiego Jacka

08 -10 sierpnia:
8.00 – 16.00 –  Godziny otwarcia biura zawodów w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce sp. z o.o. przy ul. Bolesława Prusa 6

11 sierpnia:
8.00 -16.00 – Godziny otwarcia biura zawodów w Agencji Rozwoju Miasta Siedlce sp. z o.o. przy ul. Bolesława Prusa 6
16.20 – Biegi dzieci klas 1-3
16.25 – Biegi dzieci klas 4-6
16.40 – Rozpoczęcie ogólnej rozgrzewki dla zawodników przed biegiem. Rozgrzewkę poprowadzi instruktor z Centrum Odnowy i Rehabilitacji Rehmedica
16.55 – Otwarcie zawodów przez Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego
17.00 – Start biegu na 5 i 10 km
18.50 – Dekoracja zwycięzców oraz losowanie nagród spośród zawodników, którzy ukończyli bieg

W związku z organizacją III Biegu Siedleckiego Jacka ulice: Poniatowskiego, Dąbrowskiego, Jagiellońska, Bema, Broniewskiego, Graniczna, Chrobrego i Jagiełły będą wyłączone z ruchu w godzinach 16:45 – 19:15, natomiast ulica Bolesława Prusa i rondo przy skrzyżowaniu ulic Bolesława Prusa/Poniatowskiego w godzinach 16:00 – 19:15.  Organizatorzy za utrudnienia przepraszają i zapraszają do kibicowania na trasie biegu.

 

źródło: biegacka.pl; foto: biegacka.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;