poniedziałek, 27 maja 2024r.

Roszady w składzie tenisistów

Znany jest już skład siedleckich tenisistów stołowych na nadchodzący sezon 2012/2013, który Pogoń po raz kolejny spędzi w II lidze.

Cele z poprzedniego sezonu nie zmieniły się. W dalszym ciągu priorytetem Pogoni Siedlce będzie wywalczenie awansu na zaplecze Superligi – I ligi. W minionym sezonie ta sztuka się nie udała mimo, że do drużyny ściągnięto dwóch młodych, ale doświadczonych zawodników: Wiktora Franca i Michała Wierzchowskiego. W nadchodzącym sezonie tych tenisistów w barwach Pogoni już nie zobaczymy. Kto zatem zagra? Oczywiście grającym trenerem pozostaje Jakub Sagan. W Siedlcach zadomowił się Mikołaj Misak, który także spędzi kolejny sezon w Pogoni. Sukcesem władz klubu na pewno jest zatrzymanie młodego Jakuba Folwarskiego. „Folwar” w ubiegłym roku wdarł się do podstawowego składu siedleckiej drużyny i przyniósł kilka niezwykle ważnych punktów.

Nową twarzą w Pogoni w zbliżającym się sezonie II ligi będzie Michał Krzyżanowski. 26-letni pingpongista (ur. 03.10.1986r.) do Siedlec przyszedł z I-ligowej drużyny Dojlidy WSFIZ Białystok. W minionym sezonie zanotował bilans 15 zwycięstw, 21 porażek (skuteczność 41.67%). Swoją przygodę z tenisem stołowym zaczynał w wieku 10 lat w w małej miejscowości Bukowcu w województwie kujawsko-pomorskim, a jego pierwszym trenerem był pan Adam Licznerski. W wieku 14 lat zmienił klub, przeprowadzając się do Torunia. W klubie Elektryk Toruń spędził 10 lat. Krzyżanowski uznaje zasadę „krok po kroku”: – Dla mnie priorytetem jest każdy następny mecz. Koncentruje się na tym, żeby jak najlepiej zagrać w kolejnym spotkaniu. Może mało oryginalne ale bardzo skuteczne. Małymi kroczkami można bardzo wiele zdziałać – przyznaje.

Siedleccy tenisiści treningi rozpoczęli 1 sierpnia.

 

źródło: własne / Dojlidy WSFIZ Białystok; foto: Dojlidy WSFIZ Białystok

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;