Przegrana z Radomiakiem na inaugurację

W meczu inaugurującym rozgrywki II ligi wschodniej piłkarze Pogoni Siedlce przegrali w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem 0:1.

Pierwsze minuty spotkania inaugurującego rozgrywki II ligi wschodniej pomiędzy Radomiakiem Radom a Pogonią Siedlce należały do siedlczan, którzy przycisnęli drużynę gospodarzy. W 11 minucie spotkania to jednak beniaminek II ligi cieszył się z prowadzenia. Po gapiostwie siedleckich defensorów do piłki przed polem karnym doszedł Marcin Figiel i zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Po bramce pewniej na boisku zaczęli sobie poczynać podopieczni Armina Tomali. Kilkakrotnie poważnie siedleckiej bramce zagrażał podwójnie zmotywowany Marek Kaliszewski, z którym w niejasnych okolicznościach pożegnano się w Siedlcach zeszłej zimy. Jego mocne strzały były albo bronione przez Andrzeja Olszewskiego, albo bardzo niecelne. Dla siedlczan okazje stwarzali za to Adam Czerkas (strzelił niecelnie) i Krystian Wójcik (z wolnego obok bramki). Mimo przewagi w końcówce siedleckiego zespołu wyrównującego gola nie udało się zdobyć. W 53 minucie Kaliszewski został przewrócony w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Pogoń mecz kończyła w „10”, po tym jak Damian Guzek został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Radomiak grając w przewadze chciał podkręcić tempo gry. W 76 minucie Czerkas próbował indywidualnej akcji lewym skrzydłem, ale dobrze powstrzymali go obrońcy. Osiem minut przed końcem Łukasz Derbich dośrodkował piłkę w pole karne, jednak futbolówkę na rzut rożny wybił Marcin Nowak. W 85 minucie jeden z siedlczan został sfaulowany przed polem karnym, ale podopieczni Piotra Szczechowicza mając szansę na gola fatalnie rozegrali stały fragment gry. W 90 minucie pięknego gola mógł zdobyć Michał Steć, jednak jego strzał z 40 metrów przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

04.08.12, 17:05 – Radom (Stadion im. Braci Czachorów)

II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
Bramka: Marcin Figiel 11
Radomiak: 12. Władysław Siamin – 30. Łukasz Wójcik, 14. Kabir Ojikutu, 4. Maciej Świdzikowski, 5. Michał Nowak (68, 19. Mateusz Radecki) – 8. Marek Kaliszewski (59, 15. Piotr Kornacki), 10. Marcin Figiel (68, 26. Łukasz Derbich), 24. Sławomir Pach, 6. Mariusz Marczak (46, 18. Piotr Wlazło), 11. Samuelson Odunka – 22. Piotr Prędota

Pogoń: 30. Andrzej Olszewski –  8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 3. Marcin Nowak, 22. Damian Guzek – 15. Rafał Augustyniak (86, 24. Tomasz Misiowski), 4. Chinonso Agu (79, 18. Wiktor Lach), 11. Adrian Dziubiński (73, 13. Bartosz Mudent) 19. Krystian Wójcik (71, 14. Marcin Paczkowski), 16. Michał Steć – 9. Adam Czerkas

Żółte kartki: Mariusz Marczak 33, Sławomir Pach 35, Marek Kaliszewski 47, Piotr Kornacki 89 – Chinonso Agu 43, Damian Guzek 66

Czerwona kartka: Damian Guzek 70 (za drugą żółtą)

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)