czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Sparingowa wygrana z nowymi graczami

Pierwszy mecz kontrolny przed startem nowego sezonu zakończył się wygraną rugbistów siedleckiej Pogoni z Budowlanymi Lublin 7:0. W składzie Pogoni zagrało 4 nowych zawodników, którzy wspomogą zespół w walce o ekstraligowe zwycięstwa.

Mecz rozegrano 3×25 minut. Była to typowa gra kontrolna, dzięki której zawodnicy mogli poczuć boiskową rywalizację po ciężkich treningach. Pogoń wygrała z Budowlanymi 7:0. Wszystkie punkty w tym meczu zdobył Tomasz Gasik (na zdjęciu z lewej). Grający na pozycji numer 10 zawodnik trafił do Siedlec z Orkana Sochaczew. Z tego samego klubu pozyskano Roberta Pawelca, który zagrał w Lublinie jako pierwszy środkowy w ataku. Poza tą dwójką w naszym zespole zagrali Paweł Plichta (na zdj. w prawym górnym rogu) i Marek Mirosz (na zdj. w prawym dolnym rogu). Dwóch wychowanków Pogoni wraca do Siedlec po wygaśnięciu kontraktów w Budowlanych, tyle że w pierwszym przypadku lubelskich, a w drugim łódzkich. Plichta ma 24 lata i występuje na pozycji numer 9 (łącznik młyna), z kolei Mirosz (wzrost: 186cm/waga: 100kg) ma 29 lat, jest graczem III linii młyna.

W kolejnym, rozegranym za tydzień w Siedlcach, sparingu Pogoń zmierzy się z Budowlanymi Łódź.

 

04.08.2012, Lublin
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 0:7
Punkty: Tomasz Gasik 7 (p + pd)
Pogoń: Sebastian Mróz, Adrian Chróściel, Paweł Krasuski, Łukasz Powałka, Jakub Kryszczuk, Norbert Kargol, Mateusz Lament, Robert Lotek, Sebastian Krupa, Bartek Nasiłowski, Michał Wierzejski, Paweł Antoszczuk, Dawid Dybowski, Kamil Biernacki, Tomasz Gasik, Robert Pawelec, Paweł Plichta, Marek Mirosz, Bartłomiej Jasiński, Paweł Piwnicki

 

źródło: własne; foto: Budowlani Łódź / Rugby Polska / Rugby Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;