wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Rugby na piasku po raz X

W sobotę nad siedleckim Zalewem rozegrano X Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym zorganizowane przez Miejski Klub Rugby, na piasku zagrało 13 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

 

Turniej odbył się po rocznej przerwie i w innym niż dotychczas miejscu, te dwa fakty odbiły się na frekwencji uczestników. Mimo zapowiedzi nie przyjechały też zespoły z Warszawy i Białej Podlaski. Zgodnie z regulaminem rozgrywki we wszystkich kategoriach odbyły się systemem „każdy z każdym”.

W kategorii 10-14 lat zwyciężyły „Szybkoloty”, które w decydującym meczu pokonały „Kabanosy” 7:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Powałka zdobywca 14 przyłożeń.

Zdecydowanego zwycięzcę miała kategoria 15-17 lat, „FC Portki” pokonały bowiem „Ziele”, drugą drużynę turnieju aż 10:4. Najskuteczniejszym graczem z 9 przyłożeniami został Patryk Aniszewski.

Kategorię Open wygrał zespół „Bez Nazwy” zwyciężając 5:3 w bezpośrednim meczu z „Oddziałem Reanimacyjnym”. Spotkania były zacięte i wyrównane, a o zwycięstwie często decydowała ostatnia minuta gry. W tej kategorii wybrano najlepszego zawodnika, został nim Wojciech Szonecki, który na siedleckie turnieje od lat przyjeżdża z Warszawy.

Medaliści: 10-14 lat – 1. „Szybkoloty” (Patryk Chromiński, Adrian Ławecki, Jakub Powałka, Kornel Wereda), 2. „Kabanosy”, 3. „Troll Team”; 15-17 lat – „FC Portki” (Patryk Aniszewski, Rafał Aniszewski, Michał Czapski, Jakub Kaczorek), 2. „Ziele”, 3. „Czołgi zza Wołgi”;
Open – 1. „Bez Nazwy” (Paweł Kuligowski, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Wojciech Szonecki), 2. „Oddział Reanimacyjny”, 3. „Gryzonie”.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;