poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

III Triathlon Siedlecki zbliża się wielkimi krokami

W niedzielę, 26 sierpnia nad siedleckim Zalewem odbędzie się trzecia edycja Triathlonu Siedleckiego. Impreza z każdym rokiem zyskuje na popularności, w jej najbliższej  odsłonie organizatorzy spodziewają się 200 zawodników z całej Polski.

Triathlon Siedlecki to propozycja dla aktywnych osób, które cenią sobie rywalizację sportową w przyjaznej atmosferze. Zmagania sportowe prowadzone będą na dwóch dystansach:

•    rywalizacja dzieci i młodzieży (12-17 lat) – 100m pływania, 3km jazdy rowerem, 1km biegania.
•    rywalizacja open (18 i więcej lat) – 400m pływania, 10km jazdy rowerem, 3km biegania

Charakter trasy nie wymusza wielkich inwestycji w sprzęt. Wystarczą kąpielówki i okulary do pływania, zwykły rower MTB oraz buty do biegania. Doświadczenia lat ubiegłych pokazały, że na trasie każdy znajdzie rywala, z którym będzie mógł się ścigać – od początkujących po bardzo zaawansowanych amatorów, którzy pokonają trasę w około 45 minut.

W trzeciej edycji Triathlonu Siedleckiego udział weźmie rekordowa liczba zawodników. Na liście startowej widnieje już niemal 200 nazwisk więc należy spieszyć się z zapisami. Stale rosnąca liczba uczestników to najlepszy dowód na to, że Siedlcach warto wystartować. Bliskość Warszawy i świetne połączenie kolejowe (nieco ponad godzina jazdy klimatyzowanym pociągiem Kolei Mazowieckich) to dodatkowy atut. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież – być może dla kogoś z was będzie to początek wspaniałej kariery sportowej.

W ramach przygotowań do Triathlonu Siedleckiego proponujemy udział w pucharze w pływaniu na wodach otwartych Zalew Cup. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w pływaniu przed triathlonem lub zrobić mocniejszy trening pływacki w triathlonowych realiach. Czwarty, finałowy etap odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie:http://zalewcup.pl. 

Zapisy na III Triathlon Siedlecki prowadzone są na stronie http://triathlon.leniwce.pl. Można na niej również znaleźć regulaminy imprezy i wszystkie niezbędne informacje.

źródło: Leniwce.pl; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;