Różnica dwóch lig i bramek (fotogaleria)

W ostatnim sparingu przed domową inauguracją rozgrywek II ligi wschodniej Pogoń pokonała Wilgę Garwolin 3:1.

Nieco ponad rok temu Pogoń zmierzyła się Wilgą w jednym ze sparingów podczas przygotowań do debiutanckiego sezonu w II lidze. Wtedy biało-niebiescy wygrali 4:3. Rok później w obu klubach zaszły duże zmiany. Na ławkach trenerskich zasiadają nowi szkoleniowcy, Pogoń dalej gra w II lidze, za to Wilga awansowała do IV ligi, w której będzie rywalizować z rezerwami siedleckiej ekipy. Dwie klasy rozgrywkowe dzielące oba zespoły były widoczne na boisku, szczególnie w drugiej połowie.

W 11 minucie pierwszą bramkę dla siedlczan zdobył Wiktor Lach, który pewnie strzelił obok bramkarza rywali po zagraniu na jeden kontakt z Adrianem Dziubińskim. Po dziesięciu minutach wynik meczu podwyższył Krystian Wójcik. Pochodzący z Włodawy pomocnik musiał w tej akcji tylko dołożyć nogę, bowiem całą pracę wykonał na lewym skrzydle Michał Steć. Pogoń miała jeszcze kilka okazji na poprawienie rezultatu przed przerwą, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Nieskuteczność siedlczan zemściła się 5 minut przed zmianą stron, kiedy kontaktową bramkę po objechaniu Jacka Kozaczyńskiego zdobyła Wilga.

W drugiej połowie na placu gry pojawili się rekonwalescenci. Po stronie siedleckiej Piotr Wasikowski, natomiast po stronie garwolińskiej były zawodnik biało-niebieskich Piotr Talar. Mimo sporej przewagi Pogoni w drugiej odsłonie spotkania i gry toczącej się niemal wyłącznie na połowie gości, udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Dobre dogranie z głębi pola wykończył na raty Wójcik, tym samym ustalając wynik spotkania.

W siedleckiej ekipie testowani byli po raz wtóry Kacper Starek (Legia Warszawa ME) i Bartłomiej Dołubizna (ostatnio Olimpia Zambrów) oraz po raz pierwszy Patryk Szymala. Lewy obrońca pochodzi z Radzynia Podlaskiego, gdzie w miejscowych Orlętach startował do piłkarskiej kariery. Ostatni sezon 19-latek spędził w III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg (18 meczów).

08.08.12, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Wilga Garwolin 3:1 (2:1) Widzów: 100

Bramki: Wiktor Lach 11, Krystian Wójcik 21, 59 – Jakub Wachnicki 40

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (61 Andrzej Olszewski) – 8. Robert Kwiatkowski (61, 11. Rafał Jędrzejczyk), 23. Marcin Nowak, 17. Przemysław Rodak, 3. Patryk Szymala (61, 5. Hubert Łukanowski) – 13. Bartosz Mudent (54, 15. Rafał Augustyniak), 4. Chinonso Agu (73, 13. Tomasz Misiowski), 24. Adrian Dziubiński (54, 6. Bartłomiej Dołubizna), 19. Krystian Wójcik (64, 7. Marcin Paczkowski), 16. Michał Steć (45, 16. Piotr Wasikowski) – 9. Wiktor Lach (59, 22. Kacper Starek)

źródło: własne / Wirtualny Garwolin; foto: Maciej Sztajnert