niedziela, 21 lipca 2024r.

Sławy i znajomi na boiskach IV ligi

Już w środę piłkarze Pogoni II Siedlce zainaugurują IV-ligowy sezon. Bonusem rywalizacji będzie okazja spotkania kilku znajomych twarzy, z boisk i z telewizora.

Transferowym hitem ligi jest z pewnością pozyskanie przez UKS Łady Marcina Mięciela. Miętowy jest jedną z ikon warszawskiej Legii, w której występował razem ze swoim nowym trenerem Tomaszem Sokołowskim. Ciekawe czy na boiskach IV ligi Mięciel będzie próbował uderzeń przewrotką, które były jego znakiem firmowym. W barwach Żyrardowianki Żyrardów zagra przymierzany kiedyś do Pogoni Jan Cios. Były zawodnik Termaliki Bruk-Bet Nieciecza zaliczył ponad 50 występów w ekstraklasie. Okazją do wspomnień (dla wielu nie najlepszych) będzie powrót do Siedlec Daniela Barzyńskiego. Jego odejście kilka lat temu do Radomiaka było mocno nie w smak siedleckim kibicom. Od tego sezonu Barzyński reprezentuje Pilicę Białobrzegi. Na ławce trenerskiej Pilicy zasiądzie wychowanek klubu Jacek Kacprzak – były piłkarz m.in. Legii oraz klubów greckich. W obronie zespołu z okręgu radomskiego występuje, znany przede wszystkim z występów w Amice Wronki, Mirosław Siara. Asystentem trenera Okęcia Warszawa jest Jacek Cyzio, kolejny ekslegionista. Bliski powrotu do Victorii Sulejówek jest Daniel Dylewski, który w zeszłym sezonie grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Stali Rzeszów. Napastnik ten rok temu starał się o angaż w siedleckiej Pogoni.

Dylewski być może będzie jednym z kilku niedawnych II-ligowców na boiskach IV ligi. Taką samą drogę przebył Piotr Talar, która postara się odbudować po kontuzji w rodzinnym Garwolinie. Połowę grupy południowej IV ligi stanowią kluby z okręgu radomskiego, więc w ich kadrach nie dziwi obecność byłych piłkarzy Radomiaka i Broni. Kilka zespołów skorzystało na rewolucji kadrowej Mazura Karczew, a inne pozyskały piłkarzy upadającego KP Piaseczno. Oznacza to, że nie zabraknie piłkarzy z III-ligową przeszłością. Piłkarze rezerw będą mogli sprawdzić się na tle mocniejszy zespołów niż w okręgówce i zmierzyć się z dużymi swego czasu nazwiskami. Obycie i ogranie powinno przysłużyć się nie tylko drugiej Pogoni, ale i pierwszej.

 

źródło: własne; foto: futbolnews.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;