niedziela, 16 czerwca 2024r.

III Siedlecki Triathlon – wyniki

Coraz więcej zawodników, zainteresowanie wykraczające nawet poza kraj i wspaniała – mimo niesprzyjającej pogody,  atmosfera – tak w skrócie można scharakteryzować III Siedlecki Triathlon.

Widać, że triathlon siedlecki na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowych w naszym mieście. Z roku rok towarzyszy mu coraz większe zainteresowanie. Po to by przepłynąć, przejechać i przebiec odpowiednio dobrane dystanse na terenach siedleckiego zalewu, uczestnicy przemierzają nawet kilkaset kilometrów, przybywając z różnych zakątków Polski (m.in. Radom, Bełchatów, Mława). W tym roku nie zabrakło nawet obcokrajowców.
Impreza z każdym rokiem rozrasta się. Dla przypomnienia wspomnijmy, że w debiutanckich zawodach wzięło udział nieco ponad 50 osób, drugi start to już uczestnictwo ponad setki startujących, a tym razem liczba przekroczyła 200. Chętnych do zmierzenia się w III Siedleckim Triathlonie nie przestraszyła nawet niesprzyjająca (ze względu na deszcz) tego dnia pogoda.

Organizatorzy: leniwce.pl tradycyjnie podzielili uczestników na dwie grupy. Zawodnicy od 12 do 17 lat musieli przepłynąć dystans 100 m, przejechać rowerem 3 km oraz przebiec odległość 1 km. Starsi uczestnicy mieli do pokonania 400 m w zalewie, 10 km na rowerze i 3 km na własnych nogach.

W gronie najmłodszych zwyciężył… obiecujący koszykarz SKK Siedlce, Łukasz Perciński, któremu do pokonania całej trasy potrzeba było niecałe 22 minuty (21:29). Za nim na metę dotarli: Kacper i Mateusz Wypych z Warszawy. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła… narciarka Rawy Siedlce, Anna Bielecka (21:44), która w pokonanym boju zostawiła Zosię Dobrzańską (z Radomia) i Jagodę Skolimowską (z Żaboklik).

Wyniki juniorów

 

W rywalizacji starszych uczestników pierwszy na metę dotarł Wojciech Łachut z klubu Tempo Mława (45:04), wyprzedzając Piotra Łobodzińskiego i Macieja Michalskiego. Z pań najlepsza okazała się Olga Ziętek z Warszawy. Wśród startujących można było dostrzec m.in.: zawodnika biegów na orientację i radioorientację, Pawła Janiaka (z leniwce.pl, siódmy w kategorii open) czy narciarkę Olę Prekurat-Fundanicz (Rawa Siedlce, druga w kat. open kobiet).

Wyniki seniorów

 

źródło: własne / triathlon.leniwce.pl; foto: jeden z siedleckich portali

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;