sobota, 15 czerwca 2024r.

Spływ Kajakowy XVIII Memoriału Dzidka Wasiaka

W ubiegłym roku Miejski Klub Rugby szukając innej niż mecz formuły uczczenia rocznicy śmierci Stanisława „Dzidka” Wasiaka zorganizował Rajd Rowerowy. Impreza była udana więc XVIII Memoriał „Dzidka” został zorganizowany tym razem jako Spływ Kajakowy.

Uczestnicy Spływu spotkali się przed bramę Cmentarza Centralnego w Siedlcach, a następnie złożyli wieniec na grobie „Dzidka”. Po uczczeniu minutą ciszy pamięci kolegi wszyscy wsiedli do busa i pojechali do Kisielan gdzie zaczynał się Spływ, trasa wiodła wzdłuż doliny Liwca przez Bale i Zaliwie do Wyszkowa. Na sympatyków rugby czekały liczne niespodzianki, konary i roślinność blokująca trasę, zwężenia gdzie z trudem przeciskał się jeden kajak, nie obyło się rzecz jasna bez wywrotek. Wieczorem wszyscy spotkali się przy grillu opowiadając dawne historie, których głównym bohaterem był „Dzidek”. Początkowo spływ był planowany Bugiem od Gnojna do Mierzwic gdzie 19 sierpnia 1994 „Dzidek” zginął w wypadku samochodowym, ale firma organizująca  imprezy wolne terminy miała dopiero w końcu miesiąca.

Stanisław „Dzidek” Wasiak (1966-1994) był jednym z najlepszych siedleckich rugbistów, grał we wszystkich kolejnych klubach od WFS do Pogoni. Reprezentował Polskę we wszystkich kategoriach wiekowych od kadeta do seniora, przez sezony 1993-1995 był kapitanem reprezentacji juniorów.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;