czwartek, 25 lipca 2024r.

Międzynarodowy Turniej Rugby w Siedlcach

W dniach 21-23 września w Siedlcach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Rugby Weteranów „Honey Cup”, imprezę przygotowuje Miejski Klub Rugby.

W turnieju Honey Cup zagrają cztery drużyny: Les Blues de Gex (Francja), Atlant Kaliningrad (Rosja), Poland Veterans i gospodarze WFS Siedlce Veterans. Oprócz tradycyjnego pucharu zwycięzca turnieju otrzyma garnek wypełniony miodem.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Piotr Karaś – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, który w sobotę, 22 września o godzinie 11.00 otworzy turniej. Godzinę wcześniej kierownicy i kapitanowie drużyn spotkają się z sędziami na odprawie technicznej uzgadniając szczegóły rozgrywek. Zakończenie gier planowane jest na godzinę 15.00, następnie wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście spotkają się na Honey Cup Party czyli tradycyjnej „trzeciej połowie”.

Jeżeli jesteśmy przy temacie gości warto wymienić przynajmniej jednego, do Siedlec przyjedzie Marko Protega – Sekretarz Generalny European Veteran Rugby Association. W niedzielę spotka się on z Grzegorzem Borkowskim – Sekretarzem Generalnym Polskiego Związku Rugby, Piotrem Karasiem – Przewodniczącym Rady Miasta i przedstawicielami EVRA w Polsce Grzegorzem Pliszką i Jackiem Wierzbickim. Rozmowy będą dotyczyły propozycji powierzenia stronie polskiej organizacji w 2015 roku największej imprezy europejskich weteranów „Festiwalu Rugby”, w którym uczestniczy około 50 drużyn.

Choć turniej Honey Cup zostanie rozegrany w ciągu jednego dnia, impreza potrwa od 21 do 23 września. W piątek, 21 września planowana jest prezentacja drużyn, natomiast w niedzielę, 23 września oprócz spotkania na linii EVRA – PZR zaplanowano uroczyste pożegnanie gości. Wszystkie mecze turnieju zostaną rozegrane na bocznym boisku stadionu ROSRRiT w Siedlcach na ul. Jana Pawła II 6.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;