czwartek, 20 czerwca 2024r.

Budujące zwycięstwo

Rugbiści siedleckiej Pogoni pokonali na wyjeździe Budowlanych Łódź 23:11.

W pierwszej kolejce siedlczanie wygrali z mistrzem Polski Lechią Gdańsk. Wiele osób uznało ten wynik za sensację. Postawa Pogonistów w kolejnych spotkaniach i zwycięstwo z wicemistrzem Polski Budowlanymi Łódź sprawia, że o sensacji nie może być mowy. Pierwsza połowa meczu to dominacja siedlczan. Mecz zaczął się dominacji siedlczan, którzy w pierwszym kwadransie zaliczyli dwa przyłożenia i jedno podwyższenie, wobec czego wyszli na prowadzenie 12:0. Rzut karny w końcówce pierwszej połowy pozwolił zwiększyć prowadzenie do 15. Po około godzinie gry Budowlani wzięli się za odrabianie strat, doprowadzili do stanu 11:15. Emocje w meczu zakończył celny karny Tomasza Gasika i kolejne przyłożenie. Po przerwie Pogonistom zdarzył się krótki przestój, ale w decydującej fazie meczu znowu rządzili na boisku. Dzięki temu trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Start sezonu w wykonaniu siedlczan jest lepszy od marzeń. Po trzech kolejkach mają na koncie trzy zwycięstwa i na rozkładzie mistrzów Polski oraz wicemistrzów i zdobywców Pucharu Polski. Teraz Pogoń nie ma już się kogo bać w lidze, wręcz przeciwnie, to ekipy z Siedlec muszą się bać inne zespoły.

 

22.09.12, 15.00 – Łódź
Ekstraliga: Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce 11:23 (0:15)
Punkty dla Pogoni: Tomasz Gasik 8 (2 K, 1 Pd), Sebastian Mróz 5 (P), Łukasz Powałka 5 (P), Paweł Piwnicki 5 (P).
Pogoń: 1. Sebastian Mróz, 2. Adrian Chróściel,  3. Nika Pataraia, 4. Bartłomiej Jasiński, 5. Łukasz Powałka (60, 18. Dawid Dybowski), 6. Maciej Panasiuk, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Bartosz Stelęgowski, 10. Tomasz Gasik, 11. Mateusz Lament, 12. Robert Pawelec, 13. Paweł Piwnicki (75, 20. Alexandre Manjawidze), 14. Paweł Plichta, 15. Bartek Nasiłowski.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;